
Kina razvila brzi test na koronavirus: Do rezultata za samo 15 minuta
Kineska biotehnološka kompanija iz grada Hefej u Kini saopštila je razvila je ekspresni test koji koji može u roku od 15 minuta da otkrije koronavirus.
- Uzeti uzorak postavljamo u rastvor za čuvanje. Nakon toga ga mešamo sa pufer rastvorom koji se prilikom dodatka male količine kiseline ili baze, ili prilikom razblaženja, opire promenama u koncentraciji hidronijum i hidroksidnih jona, čekamo 15 minuta a potom ga prebacujemo u kutiju sa fluorescentnim detektorom. U slučaju da je pacijent zaražen koronavirusom, kada ovde ubacimo njegov uzorak, na ekranu će se videti linija koja dostiže svoj vrhunac i predstavlja signal da je koronavirus aktivan - ispričao je naučnik Guo Zengfei.
S obzirom da trenutni reagensi za otkrivanje virusa zahtevaju mnogo vremena, imaju zamršene operacije i nisu u stanju da zadovolje brzo rastuće potrebe brzog ispitivanja sumnjivih pacijenata, novi tekst za otkrivanje može da pruži lakšu i bržu upotrebu i najvažnije da postavi brzu dijagnozu.

I dok broj obolelih od koronavirusa i dalje raste, očekuje se da bi takav test mogao da pomogne u suzbijanju širenja ove infekcije.
Video: Kontrola na aerodromu Nikola Tesla zbog koronavirusa
(K.M./Telegraf.rs)
Video: Dodik: Sipa prekršila zakon, nema pravo da postupa na teritoriji Republike Srpske
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Nedovoljno
Mora to brze jos.
Podelite komentar