Bušenje ušiju kod beba - nikako! Ovo su 2 opasnosti zbog kojih dovodite zdravlje mališana u pitanje

 ≫ 
  • 5

Činjenica je da je bušenje ušiju kod beba tradicija koja je ranije bila više zastupljena, a danas je uglavnom u ruralnim predelima. Međutim, baš u vreme kada imamo pregršt informacija o tome koliko je bušenje ušiju kod male dece opasno, ovo se čini kao potpuno nerazuman potez roditelja koji je, prema mišljenju mnogih, zlostavljanje deteta.

Na primer, u Nemačkoj pedijatri su se jasno izjasnili protiv bušenja ušiju kod beba i male dece, a pošto malo dete ne može da da saglasnost, bušenje ušiju se smatra nanošenjem telesne povrede.

devojčica, dete, beba Pixabay

Pedijatri generalno upozoravaju da postoji opasnost od infekcije. Ranica koja nastane je "ulaz" za klice koje mogu da izazovu upale i to nakon što već rana zaraste.

Sem toga, postoji realna opasnost da deca za vreme igre povrede uvo, odnosno povuku minđušu i pocepaju ušnu resicu.

Zbog toga pedijatri preporučuju da deca nose minđuše od 12. godine. Naravno, svi koji se bave bušenjem ušiju i prodajom minđuša tvrdiće da je ta preporuka glupost. Ali će biti i onih koji će tvrditi da je sasvim dovoljno da dete samo zatraži da mu se probuše uši.

(Telegraf.rs)

Video: IN MEMORIAM: Dragan Marković Palma

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Sibin

    25. septembar 2019 | 15:26

    Smucili mi se vise ti naucnici I genijalci!!!!

  • 534

    25. septembar 2019 | 15:58

    Bušenje ušiju, operisanje klempavih ušiju, krštenje i sl. Treba ostaviti da jednog dana dete samo odluči da li želi ili ne.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA