Važne stvari koje telo pokušava da vam poruči ako se često budite noću

 
  • 1

Nije ni malo jednostavno kada se iznenada probudite usred noći, ali sada kada znate šta je uzrok možete da rešite taj problem

Nesanica i česti prekidi sna mogu da budu posledica ozbiljnijih problema, ali i loših životnih navika. Trebalo bi da obratite pažnju na to što vam telo poručuje kada ne možete da se naspavate.

Preporučljivo je da se spava od sedam do osam sati tokom noći. Međutim ako se često budite iz sna, to znači da vam vaše telo nešto poručuje. Pozabavite se svojim zdravljem.

Kada se često budite, niste u mogućnosti da se adekvatno odmorite, a to izaziva dalje probleme sa zdravljem.  Sve u toku dana što vam se desilo, životne navike, tempo, akumuliran stres manifestuje se tokom noći i to narušavanjem kvaliteta vašeg sna.

Slušajte svoje telo i moći ćete da se odmorite kao čovek. Ovih devet znakova pokazuju da ćete imati besanu noć.

Pijete mnogo vode uveče

Dobro je da ste hidrirani, ali mnogo vode pre spavanja može da odvede do učestalog mokrenja. Ako idete u toalet, morate da ustanete, da upalite svetlo i da se ponovo vratite u već ohlađen krevet. Eto problema.

Foto: Promo

Toplo vam je u spavaćoj sobi

Ako se učestalo budite noću, proverite temperaturu u sobi. Optimalno bi bilo da ima između 15 i 20 stepeni Celzijusa da biste se naspavali lepo. Sve preko toga će izazvati neželjena buđenja.

Pod stresom ste

Ako se brinete oko nečaga što se već dogodilo ili oko nečega što vas čeka sledećeg dana, sigurno nećete moći da zaspita, a ako i zaspite velike su šanse da se često budite. Bilo bi dobro da posle stresnog dana isprobate meditaciju.

Unosite previše kofeina

Popodnevna kafa može da vam napravi problem sa snom. Kofein se u organizmu zadržava od 4 do 7 sati, a poznato je da održava koncentraciju koja vam u toku sna nikako ne treba.

Foto: pixabay.com

Pijete lekove koji ometaju san

Lekovi za krvni pritisak, astmu, pa čak i depresiju, mogu da utiču na kvalitet vašeg sna. Popričajte sa svojim lekarom jer je možda dovoljno samo da promenite vreme uzimanja leka i da spavate kao beba.

Koristite digitalne uređaju neposredno pre spavanja

Ako imate naviku da čačkate telefon dok se spremate za spavanje, znajte da ste u potpunosti razbudili svoj organizam. Ako su vam napeti čulo vida i čulo sluha, onda je krv prisutnija u mozgu, a to ne dovodi do mirne noći.

Trenirate uveče

Postoji vrsta treninga koja ne ometa spavanje, ali ona podrazumeva sklop laganih vežbica. Ipak, ako imate naporan trening uveče, onda pojačavate svoju cirkulaciju i povišavate krvni pritisak, mišići su vam napeti i tu nema spavanja.

Foto: Pixabay

Pijete alkohol pre spavanja

Iako alkohol može da vam pomogne da zaspite, može da se pretvori i u "ubicu" sna. Naime, kada popijete nešto alkoholno uveče to može da vam pomogne da zaspite, ali ćete se vrlo brzo probuditi i imati jednu prilično tešku besanu noć.

Možda imate apneu

Apnea je poremećej disanja tokom spavanja, koji se manifestuje kao kratkotrajan prekid ovog procesa. Tada se naglo budite, prilično uznemireni, ali često ne znate šta vas je snašlo. Bilo bi dobro da vam partner ili neko ko može da spava sa vama ukaže na problem ukoliko uoči prekide disanja u trajanju id 10-15 sekundi.

(Telegraf.rs / www.bustle.com)

Video: Brdo kamenja obrušilo se na Jablanicu: Evo šta je ostalo od litice posle jezive tragedije

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • bugi

    1. decembar 2018 | 00:49

    Ja se budim3-4 puta stalno dize mise kada odem u wc padne te nastavim spavati.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA