Ova devojka alergična je na sopstvene suze i znoj, a kiša, sneg i kupanje mogu da je ubiju

 ≫ 
  • 1

Lindzi Kobrej ima 19 godina i pored vode, alergična je i na svoje suze zbog veoma retkog oboljenja zbog kojeg je izbiju crveni pečati i osip čim dođe u kontaktu sa vodom.

Boja i oblik jezika mogu da vas upozore na ozbiljne zdravstvene probleme

Ona ima aquagenic urticaria zbog koje joj je tuširanje pravo mučenje, plivanje u bazenu nemoguća misija, a u problemu je i kada je napolju uhvati kiša. I najmanji kontakt sa vodom dovodi do toga da gubi dah i počne nekontrolisano da kija, a nakon svakog kupanja mora da uzme antihistamine kako joj se zdravlje ne bi mnogo pogoršalo.

- Borim se da izađen na kraj sa svakim radnim ranom i stvari koje su drugim ljudima uobičajene i normalne za mene su pravi izazov. Takve stvari ostali uzimaju zdravo za gotovo, rekla je Lindzi.

Ona je rekla da kad god se tušira ona kija, bude prekrivena od glave do pete osipom koji izaziva nepodnošljiv svrab, oseća da joj nos gori i oči joj postanu krvavo crvene i suzne. Pored toga što mora da izbegava kišu, čak ni sunčano vreme nije za nju bezopasno.

Објава коју дели Lindsey Coubray (@chronically.linds) дана

- Topli dani su veliki izazov jer se znojim i onda dobijem osip koji me svrbi po leđima, rukama, glavi i grudima. Moram da izbegavam izlazak dok napolju pada kiša, ne smem da plivam u bazenu što mi je pričinjavalo veliko zadovoljstvo, a kada nakon kiše izađem napolju osećam kao da ću se ugušiti, rekla je devojka.

Ona se trudi da što je više moguće sebi olakša život i stalno uzima antihistamine, kao i lekove za astmu kako bi regulisala disanje. Ne sme da izlazi napolje kada pada kiša ili sneg, a tuširanje traje svega nekoliko minuta.

Објава коју дели Lindsey Coubray (@chronically.linds) дана

Od ove bolesti retko ko oboleva. Registrovano je oko 50 pacijenata širom sveta, a žene su sklonije oboljevanju. Simptomi se javljaju u pubertetu i čine ih osip koji se pojavljuje na vratu, rukama i grudima. Neki od pacijenata osećaju svrab, a kada se voda ukloni sa kože osip se povlači za pola sata do sat vremena. Većina ljudi je dobila ovu bolest potpuno nasumično bez porodične anamneze u kojoj se ovo oboljenje ranije javljalo. Terapija uključuje antihistamine, tretmane UV zracima, steroide, kreme koje deluju ako barijera i kupanje u sodibikarboni.

VIDEO: Da li prdež može da produži život

(Telegraf.rs/dailymail.co.uk)

Video: Selaković na otvaranju 5. Rusko-srpskog kulturnog foruma

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Ana

    28. septembar 2018 | 14:02

    Meni je za slične simptome pomogao bioenergetičar. Ovo je mnogo teška alergija, ali postoji mogućnost da vremenom prođe sama od sebe. Važno je zdravo se hraniti i misliti pozitivno jer ova bolest ima veze i sa psihom.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA