Psihopata VS Sociopata: Po čemu su slični i ko je opasniji? (INFOGRAFIKA)
Ono što često nazivamo "sociopatijom" se bolje opisuje kao antisocijalni poremećaj ličnosti, ili ASPD. Prema Klinici Mejo, poremećaj je obeležen simptomima kao što su ignorisanje ispravnog i pogrešnog, nepotrebno preuzimanje rizika, korišćenje šarma za manipulaciju drugima, uporno laganje i slabe veze sa drugim ljudima. Sociopata je nepopustljiva, manipulativna osoba koja nema empatiju za druge. Kao rezultat toga, sociopate, možda nisu motivisane za stvaranje društvenih odnosa, na način na koji su oni potrebni drugima.
Sa psihopatijom je drugačija stvar, prema nekim procenama, psihopate čine 1 procenat stanovništva, a još uvek nije poznato zbog čega su to većinom muškarci. Istraživanja pokazuju da, iako, psihopate konstantno lažu, moraju postojati još neki činioci da bi osoba bila potpuni psihopata. Zato nije iznenađujuće što su oni skloniji vršenju zločina od ostalih pojedinaca sa poremećajem ličnosti. Suprotno uvreženom mišljenju manjina ih je nasilna.
Iako su psihopatija i sociopatija potpuno različiti poremećaji, oni imaju i neke zajedničke karakteristike. U nastavku pogledajte u čemu se psihipata i sociopata liče, a u čemz razlikuju.
Manijak vrebao žene iz parka:
(Telegraf.rs)
Video: Popović: Odluka AKS o obustavi rada suprotna zakonu o advokaturi
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.