Evo kako treba da operete plastičnu, a kako staklenu flašu za vodu - da ubijete sve opasne bakterije
Flašice za vodu koje nisu za jednokratnu upotrebu su veoma praktične, ali u većini slučajeva mogu da nam ugroze zdravlje jer umesto da ih operemo mi ih samo ponovo napunimo i tako iz dana u dan.
Bilo da je flašica napravljena od nerđajućeg čelika, plastike ili stakla, veoma je važno da je sterilišite svakog dana. Radi se o sredini koja je vlažna i pogoduje razvoju mnogih bakterija koje mogu da dovedu do pojave mučnine, povraćanja i dijareje.
Najčešće se u ovakvoj sredini razvija bakterija ešerihija koli koja dovodi do gastroenteritisa, trovanja hranom i pojave buđi. Flašu možete da čistite specijalnim četkama za čišćenje flaša ili četkicom za zube, a možete i da primenite neko od sledećih sredstava.
Mašina za pranje sudova
Obavezno proverite da li vaša flašica sme da se pere u mašini za pranje sudova. Podesite program za pranje vrelom vodom kao i sušenje vrelim vazduhom koji će ubiti bakterije.
Voda i deterdžent
Jedna od najbezbednijih metoda čišćenja flaše za vodu jeste uz pomoć tople vode, deterdženta i sunđera za pranje sudova. Nakon pranja obavezno dobro osušite flašicu.
Sirće
Sipajte alkoholno sirće do polovine flaše a drugu polovinu ispunite običnom vodom. Ostavite da tako odstoji preko noći i ujutru je isperite vodom.
Hidrogen 3%
Ukoliko se unutar flaše stvorila sluzava skrama ili neprijatan miris onda je ova metoda idealna. Operite flašicu toplom vodom i deterdžentom, a onda sipajte hidrogen do 1/4 flašice, promućkajte flašicu koja je lepo zatvorena i nakon toga isperite vodom.
VIDEO: Da li prdež može da produži život
(Telegraf.rs/health.com)
Video: Ovo je kuća u kojoj je uhapšen Alija Balijagić
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.