Evo kada večeras morate da legnete da biste se probudili odmorni nakon promene vremena
Svaka promena računajnja vremena, značila ona pomeranje kazaljki unazad ili unapred, može jako loše da se odrazi na naš bioritam i zdravlje.
Prestanak fizičke aktivnosti vodi u depresiju - žene ugroženije od muškaraca
Večeras ćemo spavati jedan sat kraće jer će se časovnici u 2 sata pomeriti na 3. Iako nam izgleda potpuno bezazleno, tih sat vremena nije mala stvar jer dolazi do promena u celom organizmu i načinu njegovog funkcionisanja.
Najviše će uticati na naše spavanje. Spavanje zavisi umnogome od našeg unutrašnjeg sata koji je osetljiv na svetlost i mrak. Eksperti sa Harvarda upozoravaju da promene u spavanju koje nam ne prijaju dovode do smanjenja kognitivnih funkcija i povećanog rizika od povreda. Buđenje jedan sat ranije biće vam malo teže prvih dana, ali ćete se kasnije ipak naviknuti.
Kada je reč o spavanju, organizam voli da prati rutinu, piše verilymag.com. Eksperti savetuju da pratite istu rutinu kao i do sada. Odlazak u krevet i buđenje u isto vreme predlažu svi stručnjaci, ako i neke aktivnosti pre spavanja kao što su čitanje, pisanje dnevnika i izbegavanje ekrana računara i telefona pre spavanja.
Ukoliko ste navikli da ležete u određeno vreme, večeras nećete imati problem da zaspite u isto vreme. Ujutru ćete se možda osećati malo nenaspavano, ali će se sve to srediti za par dana. Probajte daodete malo ranije na spavanje ako možete pa da tako nadoknadite sat koji ćete izgubiti. U suprotnom, sutra ćete se osećati pospano. Ali, hej, nedelja je.
(Telegraf.rs)
Video: Gužve na hrvatsko-srpskoj granici: Kilometarske kolone
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Srb Bolero
Ali,hej,ja radim!
Podelite komentar
Zoran
ali hej kakve veze ima nedelja za one koji rade kod ... (nastavi dalje)
Podelite komentar