≫
Kako da kažete NE, a da vas ne grize savest: Psiholog otkriva važnost postavljanja ličnih granica
≫
- Kod nas se vaspitanjem ne podržava i ne razvija asertivnost kod dece, čak nemamo ni prevod u našem jeziku za ovu reč – kaže za Telegraf psiholog Irena Werner
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
A
Bravo za tekst. Ovaj nacin ponasanja imam oduvek, bez vike drzanja do svojih ciljeva. Medjutim, to sredina zaista prepoznaje kao "talasanje" i "teska osoba". Verovatno jer je kod nas zastupljeno klimanje glavom na sve a onda negodovanje, ogovaranje i nezadovoljstvo sa strane bez direktnog izrazavanja drugacijeg misljenja.