Med se jede drvenom ili plastičnom, a ne metalnom kašikom? Evo šta je istina
Koliko puta do sada ste čuli da med nije dobro jesti niti sipati u šolju mleka ili čaja metalnom kašikom, uz obrazloženje da će najpoznatiji pčelinji prozivod tako izgubiti lekovita svojstva?
Objašnjenje zašto med ne bi trebalo vaditi iz tegle metalnom kašikom glasi: dolazi do hemijske reakcije između meda i kašike, pa med prestaje da bude delotvoran.
Iskusni pčelari tvrde da to nije istina.
Naime, med ima pH oko 3,9. Metalni escajg je napravljen tako da ne stvara nikakvu hemijsku reakciju u kontaktu sa hranom.
Ali, ono što je još važnije je sledeće: mašine za vrcanje meda napravljene su od metala, kante za odlaganje meda takođe su metalne, prilikom analitičke kontrole med se odmerava metalnom kašičicom, a i sonda za uzorkovanje meda je, pogađate, metalna.
Dakle, slobodno jedite med metalnom kašičicom, nećete mu “ubiti” lekovita svojstva.
Video: Pčela influenserka apelovala na upotrebu pesticida: Proglašene smo najvažnijim bićima na planeti!
(Telegraf.rs)
Video: Pas sa Cetinja čeka decu koja nikada neće doći
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Uroš
Čista logika, ali bi neki da zarade i na glupostima.
Podelite komentar
Soko
Dobro je da je napokon neko obrazložio i demantovao one koji vole da izmišljaju toplu vodu.Pčelarim preko dvadeset godina i takođe tvrdim da to nema nikakve veze.Kad bi metalne kašike imale taj uticaj na med , verovatno bi bile štetne i za ostale namirnice koje koristimo.Koliko je samo štetno koristiti gazirana pića pa ih konzumiramo,kao da se nekome inatimo.
Podelite komentar
Vulidža
Još ćete da kažete da ubačena drška kašičice u flašu, ne sprečava vetrenje kisele vode.
Podelite komentar