Med se jede drvenom ili plastičnom, a ne metalnom kašikom? Evo šta je istina
Koliko puta do sada ste čuli da med nije dobro jesti niti sipati u šolju mleka ili čaja metalnom kašikom, uz obrazloženje da će najpoznatiji pčelinji prozivod tako izgubiti lekovita svojstva?
Objašnjenje zašto med ne bi trebalo vaditi iz tegle metalnom kašikom glasi: dolazi do hemijske reakcije između meda i kašike, pa med prestaje da bude delotvoran.
Iskusni pčelari tvrde da to nije istina.
Naime, med ima pH oko 3,9. Metalni escajg je napravljen tako da ne stvara nikakvu hemijsku reakciju u kontaktu sa hranom.
Ali, ono što je još važnije je sledeće: mašine za vrcanje meda napravljene su od metala, kante za odlaganje meda takođe su metalne, prilikom analitičke kontrole med se odmerava metalnom kašičicom, a i sonda za uzorkovanje meda je, pogađate, metalna.
Dakle, slobodno jedite med metalnom kašičicom, nećete mu “ubiti” lekovita svojstva.
Video: Pčela influenserka apelovala na upotrebu pesticida: Proglašene smo najvažnijim bićima na planeti!
(Telegraf.rs)
Video: Ovo je kuća u kojoj je uhapšen Alija Balijagić
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Uroš
Čista logika, ali bi neki da zarade i na glupostima.
Podelite komentar
Soko
Dobro je da je napokon neko obrazložio i demantovao one koji vole da izmišljaju toplu vodu.Pčelarim preko dvadeset godina i takođe tvrdim da to nema nikakve veze.Kad bi metalne kašike imale taj uticaj na med , verovatno bi bile štetne i za ostale namirnice koje koristimo.Koliko je samo štetno koristiti gazirana pića pa ih konzumiramo,kao da se nekome inatimo.
Podelite komentar
Vulidža
Još ćete da kažete da ubačena drška kašičice u flašu, ne sprečava vetrenje kisele vode.
Podelite komentar