Ovo su najgore infekcije koje možete da zapatite od znojave garderobe za fitnes
Koja je najgora bolest koju možete da "zakačite" od znojave garderobe za fitnes? Za početak, možete da navučete virusnu infekciju, grip, ešerihiju koli...
Koliko onda često treba da peremo odeću za teretanu?
Istina je da odgovor na ovo pitanje zavisi od nekoliko faktora. Ukoliko spadate u osobe koje se gotovo uopšte ili ne znoje preterano, vašu opremu za fitnes možete nositi čak nekoliko puta pre nego je ubacite u veš mašinu. Ali, ako su vaši treninzi izuzetno intenzivni, što znači da se dobro oznojite prilikom vežbanja, onda biste morali da je prete svaki put.
Moderna sportska odeća najčešće je napravljena od materijala koji moraju da se peru na niskim temperaturama, ali tu postoji problem. Prohladna voda neće ukloniti bakterije koje su su ugnezdile u znojavoj odeći. Ako perete na temperaturi koja je niža od 40°C, mudro bi bilo da dodate i antibakterijsko sredstvo za čišćenje rublja, a koje na primer sadrže gotovo sve tečnosti za pranje sudova. Dakle, izbor je ili da podignete temperaturu pranja ili da dodate ovu vrstu sredstava.
Takođe, uopšte nije važno da li vežbate u zatvorenoj prostoriji ili ste ljubitelj fitnesa na otvorenom - odeća će se svakakao zaprljati. Razlika je što u teretanama, koristeći sprave za vežbanje ili prostirke koje i drugi koriste, možete da "pokupite" bakterije i bacile od drugih ljudi. Ako vežbate napolju, pokupićete blato, bakterije i nečistoću iz prirodnog okruženja.
Još jedan savet zlata vredan: umesto da stvari ostavite da prenoće u torbi, bolje je da je odmah stavite na pranje ili makar na žicu za sušenje. U protivnom, rizikujete da se bakterije razmnože, a samim tim će ih biti teže i ukloniti.
(Telegraf.rs)
Video: Ovo je kuća u kojoj je uhapšen Alija Balijagić
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.