Da li verujete svim informacijama sa društvenih mreža?

 ≫ 
  • 2

Da je u pitanju lažna informacija, potvrdila je lavina komentara vernih potrošača koji su iste proizvode fotografisali na kućnim vagama i pokazali da je kilaža navedenih proizvoda ispravna. Verujemo da se većina ljudi slatko smejala dok su ovog vikenda proveravali gramažu osnovnih životnih namirnica i tako demantovali postove sa Facebook-a.

Foto: Telegraf

Neistine koje se šire na društvenim mrežama mogu da nanesu štetu svakome od nas, pa i kompanijama. Najnoviji tračevi o smanjenim količinama raznih proizvoda u pakovanjima, ipak su bili lako proverljivi, pa su Fb korisnici sami proveravali i postovali svoje rezultate merenja. Upravo ovi rezultati su potvrdili pravilo da se sve mora proveriti i da ne treba da se veruje svemu što se pročita ili šeruje na društvenim mrežama.

Foto: Pixabay/Shutterstock

Morate uvek da imate u vidu da je protok informacija na Facebook-u daleko brži od tradicionalnih medija, a njihov uticaj veći, imajući u vidu da Facebook danas broji par milijardi aktivnih korisnika. Za plasiranje lažnih informacija na društvenim mrežama danas najčešće niko ne odgovara, a što bi se desilo da je reč o novinama ili ozbiljnom portalu. Da su sve društvene mreže pogodne za plasiranje raznih proverenih i neproverenih informacija, govori činjenica da danas svako može otvoriti profil na Facebook-u pod bilo kojim imenom i prezimenom, kao i da je teško ući u trag osobi iza lažnog profila. Zato je važno zaštititi se od sumnjivih profila i grupa, koje plasiraju neistinite i zlonamerne podatke i informisati se isključivo putem kredibilnih i zvaničnih izvora.

(Telegraf.rs)

Video: Udes u Dimitrija Tucovića

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA