Jedna stvar koju svi nose, značajno povećava zračenje mobilnog telefona i ozbiljno ugrožava zdravlje!

  • 1

Već je poznata činjenica da mobilni telefoni zrače i time utiču negativno na naše zdravlje. Takođe, svi znamo i da je tempo i način života takav, da je gotovo nemoguće zamisliti dan bez svih tih gedžeta. Kada već ne možemo da ih "zaobiđemo", bar moržemo da smanjimo negativan uticaj koji imaju na čoveka.

Da li smemo da nosimo mobilni telefon u džepu?

Koliko pametni telefoni utiču na mentalno zdravlje dece? Najugroženiji su oni rođeni od 1995-2012. godine

Da li vam je nekada palo na pamet da nošenje zlatnog lanca ima veliku ulogu u tome?! To je kardinalna greška, evo i zašto!

Zlato je veoma efikasan provodnik.

Zato, ako nosite zlatan lanac dok koristite mobilni telefon, povećavate zračenje telefona, što dovodi do smanjenja mikrocirkulacije u glavi.

Prvi simptomi koji se javljaju su umor, a zatim ga prate vrtoglavica, i učestale glavobolje koje ne prolaze ni posle upotrebe analgetika. Ukoliko se ne preduzmu mere opreza, stanje može da se pogorša i može imati za posledice trajnja oštećenja, pa čak i smrt.

Foto: Foter/Flickr/xiaming

Zbog toga obavezno izbegavajte nošenje nakita dok razgovarate - treba vam nekoliko sekundi da skinete ogrlicu, i onda bezbedno razgovarajte.

Drugi način da smanjite ovaj negativan uticaj je da hodate dok razgovarate, i da držite telefon što dalje od tela, jer jzračenja prilikom uspostavljanja mreže ili veze je najjače.

Zato, ako vidite da neko priča mobilnim kao da drži toki-voki - uopšte nije smešan, već misli na sebe. Koristite spikerfon kad god ste u mogućnosti, i to pomaže.

Daljinac

(Telegraf.rs)

Video: Ovo je kuća u kojoj je uhapšen Alija Balijagić

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA