Za vašeg tinejdžera je dobro da non-stop „visi“ na Internetu
Iako roditelji smatraju da mladi ljudi kačeći se na Fejsbuk, Tviter, Majspejs i slične socijalne mreže samo isprazno gube svoje dragoceno vreme, istraživači sa Univerziteta u Minesoti došli su do zaključka da ovaj vid zabave može imati i izrazito obrazovni karakter.
- Otkrili smo da učenici koji često koriste društvene mreže zapravo razvijaju veštine koje su im potrebne kako bi preživeli i postali uspešni u 21. veku. Na ovakvim sajtovima đaci razvijaju pozitivan stav prema korišćenju modernih tehnoloških sistema, uče kako da uređuju i prilagođavaju sadržaje, paralelno razmišljajući o veb dizajnu i izgledu sopstvenih stranica. Takođe, oni međusobno dele originalne i kreativne radove iz oblasti poezije, fotografije, muzike, filmskog stvaralaštva i vežbaju kako da na siguran i odgovoran način koriste informacione tehnologije – otkrila je Kristina Grinhau, istraživač metodike učenja.
Međutim, sama deca najčešće nisu svesna svih potencijala koje im internet pruža, pa je stoga važno skrenuti pažnju roditeljima i nastavnicima da podstiču decu da budu na mreži. Na taj načun ih usmeravaju da i ona budu svesna toga da im se tokom interakcije sa vršnjacima pruža šansa da isprobaju i raznoraze druge mogućnosti.
Video: Petar Benčina igra lik Bogdana: Glumac o filmu "Volja sinovljeva", saradnji sa bratom Igorom
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.