Iznenađujući rezultati: Ovo je idealno vreme za trudnoću

 ≫ 
  • 5

Odgajanje dece je predivno i uzbudljivo, ali i naporno i veoma zahtevno putovanje. Zato se postavlja pitanje postoji li "idealno vreme" da žena postane majka? A jedno novo istraživanje sada otkriva kako zaista postoji to idealno vreme.

Koliko košta bezbrižna trudnoća?

DOKAZANO: Jutarnja mučnina zaista može da otkrije pol bebe

Prema novim medicinskim studijama, navodno je za žene najbolje ukoliko ostanu trudne nakon 35. godine, piše portal Bright Side.

Prosečan broj godina kada žene ostaju trudne svake godine je sve veći i nastavlja da raste, a to nije samo stvar trenutne mode ili hira, već ima i svojih prednosti.

Naime, žene u tridesetim i četrdesetim godinama života mnogo su zrelije, sigurnije u sebe i upornije u ostvarivanju svojih ciljeva, pa su isto tako i mnogo odlučnije kad su u pitanju veze u kojima se nalaze ili kad je posredi njihova karijera. A sve ih to, tvrde naučnici, posledično čini i boljim majkama svojoj deci.

Foto-ilustracija: Profimedia Foto-ilustracija: Profimedia

Iako se, istorijski gledano, trudnoća nakon 35. godine života smatra prilično rizičnom, naučnici sada polako otkrivaju i neke njene prednosti. Ranije studije pokazale su kako trudnoća nakon 35. godine može uticati na dugovečnost žena, a najnovija studija sprovedena na Univerzitetu Južne Kalifornije otkriva kako trudnoća nakon 35. popravlja čak i mentalno zdravlje majke.

Raznim testovima dobijeni iznenađujući rezultati.

Foto-ilustracija: Profimedia Foto-ilustracija: Profimedia

Istraživači su sproveli testiranje na uzorku od 830 žena koje su prošle menopauzu, a ispitanice su tokom istraživanja prošle testove verbalne memorije, vizuelne percepcije, planiranja, koncentracije i pažnje.

Nakon sprovođenja testova naučnici su otkrili kako su žene koje su prvo dete dobile nakon 24. godine života postigle bolje rezultate na testovima mentalne čvrstoće i verbalnih veština, u poređenju sa onim ženama koje su prvi put postale majke u dobi između 15 i 24 godine.

Ipak, one žene koje su poslednje dete rodile nakon 35. godine života postigle su bolje rezultate na testovima memorije i raspoznavanja.

Foto-ilustracija: Profimedia Foto-ilustracija: Profimedia

A sve je, tvrde naučnici, povezano s promenama kod hormona - estrogena i progesterona - do kojih dolazi tokom trudnoće, a koja dokazano izrazito povoljno utiče na hemikalije u ženskom mozgu, kao i na njegovu funkciju, a posebno ako do trudnoće dođe u kasnijim godinama ženinog života.

Iako je ženama uopšteno gledano izrazito komplikovana odluka o tome kada će i u kojem periodu života postati majke, obično svaka odlučuje prema sopstvenim željama i mogućnostima, a trudnoća u bilo kojoj životnoj dobi ima i svoje prednosti, ali i nedostatke.

Foto-Ilustracija: Profimedia/Alexandre Jacques Foto-Ilustracija: Profimedia/Alexandre Jacques

Šta god da odlučite, prvo bi trebalo da se konsultujete sa svojim lekarom i da svoju trudnoću učinite i održite što je moguće zdravijom.

(Telegraf.rs)

Video: RHMZ izdao upozorenje, promena vremena, padavine i jak vetar

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • ZVEZDA

    6. januar 2017 | 16:11

    Imam dva velika sina i ocu bebuuuu, a imam i 40 godina!Ovaj clanak me je bas ohrabrio, sad znam da nisam prematora! Hvala!

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA