U ove flaše ne smete da sipate vodu, otrovaćete se!
Svi mi, naročito kad dođe lepo vreme, kad treba da izađemo napolje, dohvatimo prvu plastičnu flašicu koja nam dođe pod ruku i u nju natočimo vodu, da nam se nađe. Međutim, da li ste se ikad zapitali koliko je bezbedna plastika iz koje pijete vodu? Kad budete pročitali ovaj tekst redovno ćete proveravati oznake na ambalaži
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Nemanja
Ne bacajte PET posle jedne upotrebe! Voda svakako stoji godinama u flaši, do isteka roka koji je vezan za zdravstvenu bezbednost plastike u tom roku. Do tad možete koristi flašu više puta, puneći je vodom. Inače, PET se zapravo ne može reciklirati već samo down-ciklirati u proizvode nižeg kvaliteta plastike koji, zajedno sa PET flašama koje nisu ni stigle u proces down-cikliranja (složićemo se, velik broj), završavaju na deponiji, ili čak u divljini. U tom okruženju, plastika "foto-degradira" tj. ispušta u vazduh čestice mikroplastike koje zagađuju vodotokove i UGROŽAVAJU vaše, i zdravlje drugih ljudi. Rešenje je da što više koristimo česmovaču, izbegavamo jednokratne flaše (ili ih punimo više puta), biranjem voda u povratnoj ambalaži (za sada od nagaziranih ovu opciju ima samo Vrnjci, a od gaziranih Vrnjci, Knjaz Miloš i Heba)
Petko
sve je kancwerogeno,pocev od povrca,voca,mesa!Sokovi,vode sa esme napunjene u flasama pa se prodaju kao wow planinska voda!Sve same lazi!!!!!!!
Lex
Obavezno