Učenik drugog razreda kopao po žardinjeri, pa se šokirao šta je pronašao: U školu je hitno pozvana policija!
Priča je zabeležena u osnovnoj školi Anastrabe u Kelnu, u utorak 28. januara, gde je osmogodišnji učenik pronašao nešto neverovatno u žardinjeri sa ukrasnim biljkama.
On je, tokom velikog odmora, otišao do bašte i počeo da kopa zemlju, a zatim primetio novčanicu od 50 evra, prenosi Bild.
Krivična odgovornost?
Dečak je nastavio da kopa i tada u rukama ugledao svežanj sa 15.000 evra! Odmah je obavestio obezbeđenje, a u školu je hitno pozvana policija.
“Novac je stavljen u žardinjeru i prekriven zemljom. Možemo pretpostaviti da ovde postoji određena krivična odgovornost”, izjavio je predstavnik policije Kristof Žil.
Ima pravo na nagradu
Pošto nisu pronađeni tragovi koji bi odveli nadležne do vlasnika - ili ukazali na određeno krivično delo, pronađeni novac je deponovan u Kancelariju za izgubljenje stvari.
“Ne izgleda kao da je pare neko izgubio”, dodao je Žil.
U slučaju da se vlasnik 15.000 evra ne pojavi u narednih šest meseci, osmogodišnji dečak može ostvariti pravo na zakonsku nagradu za pronalazak.
(Telegraf.rs)
Video: Da vidite šta ostavlja za sobom: Podseća pomalo na prase, krticu, glavni je arhitekta u prirodi
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.