Zagrljaj stvarno rešava sve: Bliznakinja bila na izdisaju, druga prebacila ruku preko nje, pa se desilo čudo
Uvreženo je mišljenje da blizanci imaju neverovatnu povezanost, odnosno da mogu da osete emocije koje ono drugo oseća, pa čak i da znaju šta njihov brat ili sestra misle. Rađene su i brojne studije koje su u više navrata dokazale da postoji "ono nešto" kada je reč o blizancima.
Ukoliko ste bili sumnjičavi, Briel i Kajri Džekson će vas svojom dirljivom pričom uveriti u gorenavedeno.
Naime, pre skoro 30 godina prevremeno su se rodile dve devojčice, bliznakinje, teške samo dva kilograma, te niko nije verovao da će preživeti. Briel i Kajri Džekson svojih prvih nekoliko nedelja života provele su u posebnim inkubatorima boreći se za život.
Kajri je bila jača bliznakinja, napredovala je i bila je za 1,3 kilograma teža, dok je Briel bila na izdisaju.
U jednom trenutku čnilo se da je to kraj.
Lekari su činili sve što su mogli, ali ništa nije uspevalo. Sve dok jedna sestra se nije setila i predložila da se bebe stave zajedno u isti inkubator. Ovako nešto nikada ranije nije urađeno. Lekari su to uradili iz očajanja.
Čim su Kajli stavili pored njene sestre, ona je pružila ruku i zagrlila Briel. Iznenada Brielini otkucaji srca su se stabilizovali i temperatura se vratila u normalu.
Osoblje u bolnici zabeležio je ovaj čudesni trenutak. Kao rezultat zagrljaja stanje bebe se stabilizovalo i od tog trenutka počela je da napreduje. Ta fotografija je postala poznata širom sveta pod nazivom "Zagrljaj spasenja".
Danas su sestre žive i zdrave, a ovaj slučaj se smatra medicinskim čudom.
(Telegraf.rs/Radioaktivni Komarac)
Video: "Jedan u milion": Desetomesečne sijamske bliznakinje, delile su lobanju, mozak i meka tkiva
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Kontakt
Nije to cudo, to je ljudski kontakt. Nije covek panj, pa da bude stalno sam. To je motiv da zivis.
Podelite komentar