Prodali su sve i sada žive svoj san: "Jeftinije je nego da živite u kući ili stanu, a mnogo uzbudljivije"
Džon (76) i 64-godišnja Melodi Henesi sa Floride rešili su da svoj život promene iz korena i prodali sve što su imali da bi krstarili svetom.
Na ovaj potez odlučili su se pre tri godine i kupili su kamp prikolicu za putovanje po Sjedinjenim Američkim Državama, međutim, Džon se brzo umorio od vožnje.
Tada su na svom profilu na Fejsbuku videli reklamu za krstarenje koje traje 274 dana i odmah su znali da je to prava stvar za njih.
Oni se trenutno nalaze na kruzeru i krstare oko Dominikanske Republike, što je ujedno i poslednji deo njihovog puta, a do sada su obišli i Australiju, Novi Zeland i južni Pacifik.
Kako kažu, novi život im je jeftiniji, a mnogo uzbudljiviji.
"Sada imamo račun za telefon, račun za brod i još nekoliko računa za kreditnu karticu kada izađemo na kopno, to je to", rekao je Džon.
"Nemamo više hipoteku, ni troškove održavanje kuće. Da ne spominjem osiguranje vozila, osiguranje imovine i račune za komunalije", istakao je ovaj 76-godišnjak.
Svoja putovanja kruzerom su isplanirali do decembra 2024. godine, a nakon toga će postati stalni stanovnici broda Vile Vie, koji je prvi te vrste.
Oni će biti u 30 odsto putnika koji su stalni stanovnici.
Međutim, ovaj brod uopšte nije jeftin i u zavisnosti od toga koju kabinu izaberu trebaće im od 99.000 dolara do 249.000 dolara uz mesečnu naknadu od 8.000 dolara.
Brod je još uvek u izgradnji, ali su na osnovu rendera i digitalnih skica videli o čemu se radi i imaju predstavu šta ih tamo očekuje.
"Želeli smo da kupimo kabinu koju sami možemo da uredimo. To će biti naš dom još najmanje 15 godina", rekla je Melodi.
Planirano je da brod krene sa korišćenjem u maju 2024. godine.
Do sada, oko 85 odsto stanara su Amerikanci, ali Vila Vie je upravo dobila i svoj prvi par iz Britanije prenosi Sky News.
Oni koji žive na brodu moći će besplatno da dovedu svoje porodice na plovilo nakon što plate lučke takse, i za njih će biti rezervisan određeni broj kabina.
Brod će biti poslovni centar, imaće i privatne kancelarije, što će omogućiti digitalnim nomadima da rade sa bilo kog mesta u svetu.
Melodi i Džon kažu da je "preterano uživanje" njihov najveći problem na brodu. Trude se da što više hodaju, a za dan u luci mogu prepešačiti i do deset kilometara istražujući okolinu.
Brod će pristajati nešto duže u lukama, tri do pet dana, a stanovnici mogu da odluče da li žele da se zadrže duže na kopnu i da se kasnije vrate na brod.
Džon i Melodi ne brinu da će im biti dosadno jer kako kažu "oni su vodeni ljudi i nautičari koji vole okean".
(Telegraf.rs)
Video: I motor ima dušu: Ekspert objasnio da li treba čekati u mestu da se motor zagreje
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.