Komadi meteorita pronađeni su u Glosterširu u Velikoj Britaniji, a naučnici su posebno uzbuđeni, jer se radi o retkom tipu svemirske stene, takozvanom ugljeničnom hondritu, materijalu koji sadrži nepromenjenu hemijsku strukturu još od vremena formiranja Solarnog sistema pre 4,6 milijardi godina, piše "The Guardian".
List navodi da su fragment težak skoro 300 grama i drugi komadi svemirske stene locirani nakon što su naučnici rekonstruisali putanju vatrene kugle koja je probila zvučni zid nešto pre 22 sata po britanskom vremenu u nedelju 28. februara.
Naučnici iz Prirodnjačkog muzeja u Londonu potvrdili su da je crni komad stene, ugljenični hondrit koji nikada ranije nije viđen u Velikoj Britaniji, udario je o kolovoz u blizini grada Vikomba i dodali da je u blizini pronađeno još fragmenata, ističe "The Guardian", a prenosi Tanjug.
Ešli Grin, naučnica u muzeju, rekla je za britanski list da joj je ostvaren san da bude jedan od prvih ljudi koji su videli i proučavali ovaj veoma retki meteorit koji su pronašli odmah posle pada.
Video: Eksplodirao je pre samog udara: Sigurnosne kamere usnimile metorit u severnoj Turskoj
(Telegraf.rs)
Video: Srušio se plafon i povredio pacijente: Bizarna nezgoda u bolnici
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
To je
Britanski soj meteorita.
Podelite komentar