≫
Gde se u svetu ljudi najviše "ubijaju" od posla: Nikad nećete pogoditi ko je u Evropi na prvom mestu (VIDEO)
≫
Različiti kulturni stavovi i socio-ekonomski faktori igraju ključnu ulogu u broju radnih sati koje poslodavci očekuju od radnika
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Alibasic Osman
Radim u njemackoj i godisnje radim 2500 sati.
Boki
Stvar je u tome što se kod nas ne radi legalno prekovremeno pa se ne prikazuju podaci jer se kroz zvaničnu papirologiju ne vidi prekovremeni rad. Takođe se radnici šalju na odmor kada posla nema dovoljno i protiv svoje volje ga iskoriste kada im nije potreban, kada svi letuju oni moraju da rade. Subota je kao i svaki drugi radni dan za mnoge, ali zato mnogi državni službenici ne rade ni kad bi trebalo da rade, pa je prosek radnih sati niži. Svi bi trebalo da rade isto, a platu da primaju u skladu sa svojim zaslugama.
???
U Beogradu srecnici koji imaju posao moraju da rade i dodatni da bi iole pristojno ziveli i placali svoje troskove