U ovom misterioznom selu žive samo bogataši, ali njega NIKO ne sme da napusti: Svi žive u identičnim vilama, a kao prevoz koriste helikopter (VIDEO)

 ≫ 
  • 21

Pitanje kako je kinesko Huaksi od siromašnog sela došlo do svog luksuza koje ga okružuje i dalje je obavijeno velom tajne. Stanovnici o svom bogatstvu ne govore i ono se smatra tajnom, a pristup medijima prilično je ograničen.

Evropa izumire, Afrika i Azija rastu: Na Zemlji će živeti MILIJARDU ljudi više do 2030. godine, a jedna zemlja će prestići Ameriku (FOTO)

Zašto se ne napušta? Jednostavno, ako ga napustite, gubite sve što ste stekli, tako da je život u ovom selu doslovno život u zlatnom kavezu.

Kinesko selo Huaksi, smešteno je u pokrajini Jiangsu, potpuno opravdano nosi naziv "Selo bogataša". Neboder na 72 sprata, helikopteri na nebu, tematski park i luksuzne vile samo su neke od bahanalija koje krase ovo, najneobičnije selo na celom svetu.

Svaki od dve hiljade stanovnika, koliko ih ovde službeno živi, ima više od 143 hiljade dolara na bankovnom računu i živi u vili. Zapravo, svi žive u potpuno identičnim vilama.

No, postoji i kvaka. Ako selo napustite i odlučite da se preselite negde drugde, gubite sve što imate na bankovnom računu i, naravno vilu, pa zbog tog pravila gotovo niko ne sme da napusti zlatno selo jer će ostati bez ičega i završiti na ulici. Spomenimo još i da većina stanovnika radi sedam dana u nedelji pa se postavlja pitanje gde uopšte i kada stanovnici mogu potrošiti sav taj novac? Očito samo u Huaksiju.

Pre 30-ak godina ovo je selo bilo samo jedno od siromašnih kineskih sela, s populacijom od 600-tinjak stanovnika. Ali tada je visoki partijski zvaničnik Vu Renbao doneo plan koji je trebao da donese prosperitet selu. Uskoro je osnovao nekoliko firmi i od siromaha učinio bogataše.

Foto: Profimedia/Alamy Foto: Profimedia/Alamy

Mediji su se za Huaksi zainteresovali 2004., kad je objavljeno kako stanovnik sela godišnje u proseku zaradi gotovo 18 hiljada dolara, što je znatno veći iznos od onog koji možete zaraditi u drugim kineskim pokrajinama.

Kako bi pokazali snagu sela, 2011. vlasti su izgradile fascinantan neboder na 72. sprata, za čiju je izgradnju potrošeno 430 miliona dolara. Visina nebodera 328 metara, čime je, primera radi, za četiri metra viši od Ajfelovog tornja.

Selo ima i prevozno preduzeće, ali ono, kako bi očekivali, ne saobraća kopnom već nebom. Naime, za prevoz stanovnika koristi se helikopter, pa tako stanovnici u okolnim gradovima mogu biti tu već za desetak minuta.

Tu je i veliki tematski park u kojem se nalaze replike slavnih građevina, kao što su Kineski zid i Zabranjeni grad.

Takođe, klubovi i barovi ne postoje pa se na kraju postavlja pitanje kakav je doista život u ovom prebogatom, misterioznom selu, piše Punkufer.hr.

VIDEO: Raj za bajkere nije na nebu nego jednom ostrvu

(Telegraf.rs)

Video: Srušio se plafon i povredio pacijente: Bizarna nezgoda u bolnici

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Više sa weba

Komentari

  • Duca

    27. jun 2017 | 14:20

    Ovde pijan tesko da bi pogodio kucu :)

  • Opasan nema sta

    27. jun 2017 | 22:24

    Ne daj Bože da se napiješ. Ne možeš kuću da nadješ.

  • Majka i baka iz beograda

    27. jun 2017 | 15:52

    Rogjena sam u gradu od 60hiljada stanovnika. Svi i obragjuju vinograde.do dva sati su profesori inzjinjeri profesori idu po svojim vinogradima i rade dok zagju suce posle spremaju se i idu u grad druze se .zao mi je sto su sela napustena njive obrasle u korov a u gradu fabrike propale ili rasprodate i sta rade radnici za koje pare od ujutru i neznaju kada je nedelja.eksploatisani su od novih bogatasa. Ovo me radtuzuje a sta sam ja nebitna penzionerka sa malom penzijom.dok sam radila znala sam da odem srecna na posao slromno obucena zadovoljna dete sam gajila skolovala isla na more zimovanje druzili smo se ispimagali svi.a pisle kako je doslo do toga da smo se otugjili stidim se svoje bede nemoci.deca skolovana ne rade ili ako rade na crno njihova deca studenti izdrzavaju ih bake .ovo pricam ovo je moj zivot zivot moga sina i moje unuke cerka moga sina studenkinje.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA