ZEMLJOTRES OD 7 STEPENI RIHTERA PRETI CRNOJ GORI: Poginuće 6.000 ljudi, napraviće štetu od 50 milijardi evra!
Direktor Seizmološkog zavoda Crne Gore Branislav Glavatović rekao je da statistika pokazuje da se na području crnogorskog primorja svakih 50 do 70 godina događaju snažni zemljotresi, podsećajući da je poslednji bio 1979. godine
Direktor Seizmološkog zavoda Crne Gore Branislav Glavatović upozorio je još pre 4 godine u Podgorici da toj zemlji u bliskoj budućnosti preti opasnost od jakog zemljotresa.
Evo šta sve naplaćuju u Crnoj Gori na letovanju, a nigde se u svetu NE NAPLAĆUJE!
Kako je preneo podgorički dnevnik "Vijesti", Glavatović je kazao da statistika pokazuje da se na području crnogorskog primorja svakih 50 do 70 godina događaju snažni zemljotresi, podsećajući da je poslednji bio 1979. godine.
On je na sednici Odbora udruženja građevinarstva i komunalne privrede Privredne komore Crne Gore rekao da je realno očekivati da u budućnosti zemljotres maksimalne snage do devet jedinica Merkalijeve skale, odnosno između šest i po do sedam jedinica po Rihteru, pogodi celo primorje i Skadarsku kotlinu.
STEVICU JE KOD BUDVE POJELA AJKULA DUGA 7 METARA: Prava istina o smrtonosnom napadu u Crnoj Gori
- Zemljotres snage devet stepeni odneo bi u periodu van turističke sezone od 300 do 600 žrtava, dok bi tokom sezone taj broj bio 10 puta veći. Ukupna šteta bi sigurno bila između pet i 50 milijardi evra - izneo je Glavatović svoja predviđanja.
Prema njegovim rečima, centralni deo zemlje mogao bi da pogodi zemljotres snage do osam stepeni po Merkalijevoj skali, zapadni deo do sedam, dok bi na severu bio do šest stepeni.
Učesnici sednice su danas u Podgorici zaključili da je seizmički rizik u Crnoj Gori trenutno najveći u njenoj istoriji, pa je prilikom projektovanja i izgradnje objekata neophodno preduzeti mere da bi se on što više umanjio.
Poslednji razorni zemljotres jačine sedam stepeni po Rihterovoj odnosno devet po Merkalijevoj skali pogodio je Crnu Goru u jutarnjim satima 15. aprila 1979. godine.
U zemljotresu, koji je trajao desetak sekundi i osetio se uglavnom duž crnogorske i albanske obale Jadranskog mora, stradalo je više od 100 osoba u Crnoj Gori i oko 30 u Albaniji, a više od 100.000 ljudi ostalo je bez krova nad glavom.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Radnika milimetar delio od smrti: Sam Bog ga je pogledao
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ja
Hahahaha trik da se ne letuje u Crnoj gori ma pustite nas same da odlucujemo gde da se letuje neka savako ide gde zeli.
Podelite komentar
Srbislav
Idem u Budvu, jer leti je stalno dole zemljotres od provoda !
Podelite komentar
Op tvrc
Nedaj boze ali ako se desi tu su njihovi prijatelju hrvati, šiptari oni ce im pomoci iz sveg srca u svakom pogledu.
Podelite komentar