I ZA OVO ZANIMANJE PLAĆAJU 10 PUTA VIŠE NEGO U SRBIJI: Australija zapošljava radnike!
Australijsko Ministarstvo za imigraciju i graničnu zaštitu izdalo je novu listu zanimanja koja su im potrebna za 2016-2017. godinu, a za koje možete da se prijavite
Posao novinara u Srbiji može i te kako da se uporedi sa istim zanimanjem u Australiji, međutim, jedna od najvećih razlika je u iznosu novca koji dobijate. Naime, prosečna godišnja zarada u Australiji iznosi 32.000 evra, što je na mesečnom nivou 2.700 evra. Dobra vest je da su Australji neophodni radnici koji će privređivati baš na ovim pozicijama!
U Srbiji je priča dosta drugačija. Prosečna godišnja zarada jedne osobe koja se nalazi na poziciji novinara iznosi 432.000 dinara! To je skoro pa iznos koji u Australiji radnik može da zaradi za samo mesec i po dana.
Na sajtu payscale.com dobili smo informaciju da je prosečna novinarska plata u Australiji više od 32.000 evra na godišnjem nivou.
Za ovo zanimanje u Australiji traže ljude, a plaća se 10 PUTA VIŠE NEGO U SRBIJI!
Australijsko Ministarstvo za imigraciju i graničnu zaštitu izdalo je novu listu zanimanja koja su im potrebna za 2016-2017. godinu, a za koje možete da se prijavite. Ova lista će stupiti na snagu od 1. jula 2016. godine i odnosi se na one koji budu aplicirali za australijsku vizu.
U tu grupu spadaju radne vize: stalna boravišna viza za stručne radnike; privremene vize – u trajanju od 4 godine u kojem bi radnici radili u određenim oblastima da bi onda mogli da apliciraju za stalnu vizu; privremena viza za diplomce – život i rad u Australiji nakon završetka studija.
(Telegraf.rs)
Video: Radnika milimetar delio od smrti: Sam Bog ga je pogledao
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Dziberl
2700 eura, dok ti odbije porez, tacno ostane da platis stan, za hranu i koje pivo kad ugrije
Podelite komentar
Peki
Navalite napaljeni narode
Podelite komentar
Sara
Da ne bude to ko i sa branjem voca na Novom Zelandu, kada se objavili clanak, a ispostavilo se da u obzir dolaze svi sem ljudi iz Srbije.
Podelite komentar