NEĆETE VEROVATI ŠTA OVA SPRAVA MOŽE DA URADI: Ali bićete joj zahvalni (FOTO)
Ideja nemačkog fizičara Klausa Laknera bi mogla da bude revolucionarna u borbi protiv globalnog zagrevanja
Fenomen globalnog zagrevanja nastaje zbog toga što se u atmosferu svakodnevno oslobodi ogromna količina ugljen-dioksida. Ta količina na dnevnom nivou iznosi gotovo 40 milijadi tona, što je i te kako loše po čovečanstvo i našu planetu.
BIĆE PAKAO NA ZEMLJI LETA 2015: Stravično upozorenje američkih meteorologa!
Na svetu postoji gomila projekata i organizacija koje pokušavaju da spreče globalno zagrevanje kako bi očuvali naš ekosistem, međutim, ideja nemačkog fizičara Klausa Laknera bi mogla da bude revolucionarna.
Naime, on je razvio hvatač ugljen-dioksida. Ovaj uređaj hvata i zadržava višak ugljen-dioksida iz vazduha, koji će se nakon toga industrijski prerađivati.
Godina za nama bila je najtoplija od kada se beleži temperatura vazduha, što samo pokazuje koliko je globalno zagrevanje opasno.
Tokom dugogodišnjeg rada, Klaus je razvio sintetički materijal koji apsorbuje ugljen-dioksid i potom ga ponovo ispušta. Na nedavno održanoj konferenciji Američkog fizičkog društva (APS), on je predstavio membranu od čudesnog materijala, koja prema njegovim tvrdnjama, hiljadu puta efikasnije apsorbuje ugljen-dioksid nego drveće.
Ideja nemačkog fizičara je da se od ovog materijala napravi veštačko drveće koje će u sebi imati upravo ovaj materijal. Kada on dođe u dodir sa ugljen-dioksidom, nastaje natrijum-bikarbonat, glavni sastojak praška za pecivo.
Ova tehnologija bi najbolje funkcionisala u suvim uslovima.
(Telegraf.rs / Izvor: focus.de)
Video: Prolaznici je jedva izvukli: Šetala je ulicom, a onda je drvo palo na nju
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Srbin
Znaci usavrsili su HARP. Sada ce moci i legalno da ga "sade" svuda po svetu.
Podelite komentar
Iskreno
Hvata maglu i zjale.
Podelite komentar
Profesor Biologije
Lečite uzrok bolesti a ne posledicu a uzrok je nafta i gas koga treba prestati korititi kao gorivo
Podelite komentar