Kad Japanci rasturaju "Šote mori šote"! (VIDEO)

  • 22

Sudeći po komentarima, pravo oduševljenje, naročito među Balkancima  na Jutjubu izazvala je grupa Japanaca okupljena u bendu pod nazivom "Gipsy Band".

A, kako i ne bi kada ni manje ni više rasturaju čuvenu balkansku "Šote mori šote".

Mi nismo mogli da verujemo kako im dobro ide. Šta vi kažete?

(Telegraf.rs)

Video: Prolaznici je jedva izvukli: Šetala je ulicom, a onda je drvo palo na nju

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Više sa weba

Komentari

  • Mile

    29. jul 2014 | 19:58

    Ovo je siptarska pesma

  • Daca

    29. jul 2014 | 20:34

    Šota Galica (1895 - 1927) je bila albanska ratnica iz Drenice, koja se, zajedno sa mužem Azemom Galicom, borila protiv srpskog preuzimanja Kosova i Metohije nakon Balkanskih ratova 1912. godine.[1] U borbama je učestvovala pod muškim imenom Ćerim. 1919. godine albanski kačaci, predvođeni Azemom i Šotom Galicom, dižu ustanak na zapadu Kosova. Kačaci su u oblasti Drenice čak uspeli da oforme tzv. Neutralnu zonu, koja je trajala između 1921. i 1923. godine. Ovu „oslobođenu“ oblast Albanci su neformalno nazivali Mala Albanija (alb. Arbëria e Vogel).[2] Krajem septembra 1924. godine jugoslavenska vojska je u velikoj akciji uz opsežnu upotrebu artiljerije razbila većinu kačačkih bandi i likvidirala njihove vođe.[3] Azem Galica je u ovoj borbi smrtno ranjen, a Šota je i nakon njegove smrti nastavila da se bori, preuzevši vođstvo nad muževljevim četama.[1] 1927. godine se povukla u Albaniju, gde je i umrla. Ostala je upamćena po izreci: „Život bez znanja je kao rat bez oružja“.[1] Po Šoti Galici je nastala čuvena balkanska narodna pesma „Šote mori šote“[traži se izvor od 07. 2010.]. Po srpskom predanju, ova pesma je nastala dok je Šota Galica bacala u oganj šestoro srpske dece[4], zbog čega je njeno izvođenje zabranjeno na Dragačevskom saboru trubača u Guči 2007. godine.[5] Međutim, srpski novinar Petar Luković osporava ovu legendu.[5]

  • Komsija

    29. jul 2014 | 21:06

    Ljudi moji koda je bitno porijeklo pjesme.Momci su pokidali.SVAKA IM CAST.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA