
Pred izbore za Vrhovni sud Viskonsina: Ilon Mask plaća milione dolara da prođe Trampov kandidat
Vlasnik "Tesle" Ilon Mask uručio je dva čeka po milion dolara dvojici glasača u Viskonsinu.
On je to uradio uoči izbora za Vrhovni sud Viskonsina, piše Gardijan i dodaje da je Mask dvojicu glasača proglasio i portparolima svoje političke grupe, rekavši da će ishod izbora za Vrhovni sud biti ključan za agendu američkoh predsednika Donalda Trampa i "budućnost civilizacije".
"To je veoma velika stvar. Ne radim ovo preko telefona, već sam ovde došao lično", rekao je Mask pred auditorijumom od oko 2.000 pristalica.
Mask i grupe koje on podržava potrošili su više od 20 miliona dolara da pomognu na izborima u Viskonsinu konzervativnom kandidatu Bredu Šimelu koji će odrediti sastav suda i verovatno odlučivati o ključnim pitanjima u držav.
"Mislim da će ovo biti važno za budućnost civilizacije. To je toliko značajno", rekao je Mask okupljenim pristalicama.
On je istakao da bi Vrhovni sud Viskonsina, između ostalog, mogao da se pozabavi i redefinisanjem granica kongresnih okruga, što bi na kraju moglo uticati i na to koja partija kontroliše Predstavnički dom američkog Kongresa.
Jednoglasnom odlukom Vrhovnog suda Viskonsina, donetom samo nekoliko minuta pre planiranog početka Maskovog skupa, odbijen je zahtev da se u poslednjem trenutku sasluša aktuelni državni tužilac iz redova Demokratske stranke koji je nameravao da spreči Maska da uruči čekove dvojici glasača.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Strašan zemljotres srušio soliter i most
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Mile
Bravo ilone ja njegovu politku podržavam. On moj dobar prijatelj na Tviteru mi smo prijatelji ja njega pratim i uvek vidim šta on ima da kaže. Isa trampom sam prijatelj injega pratim.
Podelite komentar