
Strava i užas na poznatoj plaži: Krokodil ubio turistu i plivao blizu obale noseći njegovo telo u čeljustima
Šokirani posetioci plaže gledali su u užasu dok je krokodil ubio jednog kupača – i potom plivao blizu obale držeći njegovo telo u čeljustima. Smrtonosni reptil pratio je 51-godišnjeg muškarca dok je veslao u moru kod plaže Talise u centralnom Sulaveziju, Indonezija, u četvrtak.
Svedoci su rekli da su dozivali muškarca dok mu se krokodil približavao, ali ih on nije čuo. Zver ga je zatim sustigla, zgrabila i počela da ga vrti u smrtonosnom okretu. Šefovi lokalnog spasilačkog tima rekli su da su izveštaj o smrtonosnom napadu primili u 7 sati 15 minuta ujutru, a na lice mesta stigli oko 45 minuta kasnije.
Muh Rizal, šef gradskog ureda za potragu i spasavanje, izjavio je: "U 8 ujutru spasilački tim je stigao na lokaciju i poslao termalni dron kako bi pratio kretanje žrtve koju je napao krokodil."
Na jezivim snimcima iz vazduha, koje Mirror nije odlučio da prikaže, vidi se kako krokodil nosi telo Sadarwinate u svojim čeljustima dok pliva duž obale.
Svedoci su rekli da je muškarac, po imenu Sadarvinata, plivao na delu obale gde je tog dana već primećen krokodil. Policajci na licu mesta upucali su krokodila kako bi oslobodili telo nesrećnog čoveka.
Deni Abrahams, viši komesar gradske policije, rekao je: "Prema izjavama svedoka, žrtva je plivala previše blizu krokodila koji je već bio vidljiv u tom području. Vikali su mu da ga upozore, ali on ih nije čuo jer je bio u vodi. Zajednički spasilački tim je brzo reagovao. Jedan od pripadnika Mobilne brigade policije centralnog Sulavezija bio je prinuđen da puca na krokodila kako bi ga naterao da pusti žrtvu."
Telo Sadarvinate izvučeno je na obalu, prekriveno dubokim ugrizima. Kasnije je prebačeno u bolnicu Bhangkara na obdukciju.
Policija je izjavila da su na plaži postavljeni konzervatori kako bi sprečili slične napade krokodila i upozorila posetioce da budu oprezni dok plivaju.
Indonezijski arhipelag dom je 14 vrsta krokodila, uključujući veliku populaciju izuzetno krupnih i agresivnih estuarijskih krokodila koji uspevaju u ovom regionu.
Konzervatori veruju da su krokodili primorani da se kreću sve bliže ljudskim naseljima zbog prekomernog ribolova, koji je smanjio njihove prirodne izvore hrane. Ova vrsta takođe gubi stanište usled pretvaranja obalnih područja u farme.
Široko rasprostranjena eksploatacija kalaja dodatno je naterala meštane da zalaze u prirodna staništa krokodila, gurajući ove životinje bliže ljudskim domovima.
Indonezija beleži najveći broj napada morskih krokodila na svetu, a prema nedavnim podacima, u poslednjih deset godina zabeleženo je najmanje 1.000 incidenata.
Ti napadi su rezultirali sa više od 450 smrtnih slučajeva, prema podacima Međunarodne unije za zaštitu prirode. Veruje se da je mnogo više incidenata ostalo nezabeleženo.
(Telegraf.rs/Mirror)
Video: Zemlja koja je bila najveći "izvoznik" beba
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
cudo
"Veslao u moru" krokodili zive u rekama i mocvarama, ...
Podelite komentar