Kralj Čarls se pojavio u javnosti nakon kratke hospitalizacije: Pozlilo mu tokom lečenja od raka

A. P.
A. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Britanski kralj Čarls Treći danas se osmehivao i mahao okupljenima koji su čekali da izađe iz bolnice, nakon što je hospitalizovan zbog privremenih nuspojava povezanih sa lečenjem raka, a Bakingemska palata je u njegovo ime uputila izvinjenje svima koji su razočarani zbog odlaganja kraljevih obaveza.

Nakon što se vratio kući u Klarens haus, rečeno je da je kralj u dobrom stanju, kao i da obavlja radne dužnosti, prenosi Gardijan.

Izvor je za britanski list opisao hospitalizaciju kao ''manju neugodu'', a pres-služba Bakingemske palate je saopštila da se ne radi o bitnom događaju, kao i da se ne očekuju dalje infromacije o kraljevom zdravlju.

Bakingemska palata je naglasila da je poseta bolnici bila rutinska i da nije bilo potrebe za hitnom medicinskom intervencijom, kao i da se očekuje da kralj sledeće nedelje nastavi sa svojim javnim angažmanima, a poseta Birmingemu, planirana za danas, je otkazana.

U palati su dodali da će kraljeva planirana poseta Italiji u aprilu biti održana uz neke izmene u programu, dok će posete, uključujući Vatikan, biti odložene zbog zdravstvenog stanja pape Franje.

Bakingemska palata je u februaru 2024. godine objavila da je kralju Čarlsu dijagnostikovan rak i da počinje sa lečenjem.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Strašan zemljotres srušio soliter i most

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA