Šta se to dešava u Teksasu? Za šest nedelja 4 pomoćnika šerifa okruga Haris izvršila samoubistvo

A. P.
A. P.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 3

Policijska uprava u Teksasu ostala je u šoku nakon što su četiri njena pomoćnika izvršila samoubistvo u periodu od šest nedelja.

Smrt pomoćnice Kristine Koler (37) potvrđena je prošle nedelje od strane Šerifove kancelarije okruga Haris, preneo je The Indipendent.

Ona se priružila policiji 2018. godine i služila je u sudskom odeljenju. Kristina Koler je bila prijavljena i vodila se kao nestala pre dva dana i njeno telo je otkriveno 13. marta. Takođe, tri bivša pomoćnika su izvršila samoubistvo u poslednjih šest nedelja.

Predsednik Organizacije pomoćnika šerifa okruga Haris, Hose Lopez, rekao je da on i njegovi kolege trenutno procesuiraju ovu situaciju.

"To je iznenadilo mnoge od nas. Jedan slučaj je previše. Dva? Tri? Da, to je definitivno razarajuće", rekao je on.

Predsednik Sindikata policajaca u Hjustonu, Daglas Grifit, rekao je da je rizik od samoubistva 54 odsto veći kod osoba koje rade na sprovođenju zakona. U saopštenju o potvrdi smrti Kolerove, nadležni iz policijske uprave su ponovili da je podrška za mentalno zdravlje dostupna za kolege.

Tri dana nakon što je Kristina pronađena, takođe je saopšteno da je bivša pomoćnica šerifa okruga Haris, Marija Vaskez, koja je napustila odeljenje u decembru, takođe izvršila samoubistvo.

Ranije prošle nedelje, još jedan bivši pomoćnik, Vilijam Bozeman, pronađen je mrtav pod sličnim okolnostima. Bivši pomoćnik Long Ngujen (58), takođe je oduzeo sebi život 6. februara, prema rečima medicinskog ispitivača.

"To nas pogađa vrlo jako i to je podsetnik kako je život krhak, ali je to i podsetnik da moramo da pazimo jedni na druge. Moramo da se brinemo jedni za druge," rekao je Lopez.

Dr Tomas Maknis, direktor Odeljenja za mentalno zdravlje Šerifove kancelarije okruga Haris, rekao je da su poslednje nedelje bile "teške za naše osoblje i za šerifovu kancelariju u celini".

"Ova profesija, nažalost, ima uticaj na ljude. I tokom vremena, što duže ste u tome, to više uticaja ima, i to menja ljude," rekao je on.

"Prosečan građanin, mislim da se izlaže suiidalnim mislima samo dva puta tokom života, mislim da je to statistika. A jedan od naših službenika može da bude izložen tome tokom jedne smena".

Maknis je dodao da se nada da će višestruki gubici u tako kratkom vremenskom periodu pokrenuti prekid stigme oko razgovora o mentalnom zdravlju i samoubistvima, što je i dalje prisutno u sektoru sprovođenja zakona.

"U redu je da ne budete u redu, ali nije u redu ne učiniti ništa po tom pitanju. Ne želite da ostanete sami i bez izlaza", rekao je Maknis

U Klinici za psihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarević", u saradnji sa Ministarstvom zdravlja, otvorena je prva nacionalna SOS linija za prevenciju samoubistva u Srbiji.

Na telefonski broj 011/7777-000 mogu se javiti oni koji pomišljaju na samoubistvo ili njihova porodica, a sa njima će razgovarati stručnjaci iz oblasti mentalnog zdravlja - psihijatri, psiholozi, socijalni radnici.

(Telegraf.rs)

Video: Zemlja koja je bila najveći "izvoznik" beba

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Šeki Bekrija

    28. mart 2025 | 17:13

    Samo rokanje rodjo. Bolje li je zivet u sava mali il bit sa damama u beč u bordel il se koknut

  • Zeus

    28. mart 2025 | 19:34

    Vrv tu videli nešto što nisu smeli da vide.

  • Mile

    28. mart 2025 | 19:28

    Znali su nešto o Putinu nema šta. On sve koji znaju o njemu samoubija

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA