
Ukrajina u rekordnom roku preduzima najveći ratni korak
Napad, treći u 10 nedelja, dogodio se 20. marta, a bio je značajan po svom trenutku: nekoliko sati pre njega Volodimir Zelenski izjavio je da je spreman na primirje o energetskim ciljevima, ali je upozorio da će "sve leteti" dok se ne potpišu dokumenti.
Ukrajinski dronovi pogodili su rusku bazu Engels u južnoj Rusiji, izazvavši udarni talas koji je prošao kroz domove u Saratovu i stvorivši oblak u obliku pečurle. Lokalne vlasti nazvale su to "najvećim ikada" vazdušnim napadom na regiju. Roj niskoletećih, sporo krećućih dronova nadvladao je protivvazdušnu odbranu i uništio ogromnu zalihu oružja, goriva i krstarećih raketa, izazvavši sekundarne eksplozije koje su nebo obojile u crveno. Šteta je "masivna", a satelitski snimci pokazuju da su velika skladišta na bazi potpuno uništena.
Engels, dom ruskih strateških bombardera Tu-95 i Tu-160, nije zaštićen primirjem, a napad se vidi kao upozorenje Kijeva da može pogoditi rusku ratnu mašineriju čak i bez energetskih ciljeva. Ukrajinski Stratcom ismejavao je posle, rekavši da Engels "sada ima ozbiljnih poteškoća", piše Telegraph.
(Telegraf.rs/Telegraph)
Video: Angelina Topić posle četvrtog mesta na svetskom prvenstvu: Ne mogu da budem nezadovoljna
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
predrag
E to je kad se rusi zajebavaju umesto da ih preoru ubiju zelenskog kompletan generalstab
Podelite komentar
Гаргамел
НАТО пакт предузима кораке а Украјинци су само извођачи радова.
Podelite komentar
Перагеније
Хахаха, MI6+ChatGPT="вести" о Украјини и њеној скоријој победи.
Podelite komentar