
Putin ostavio Trampa da čeka? Ruski lider opet "igra igre"
Prema saopštenju Bele kuće, razgovor između američkog predsednika Donalda Trampa i ruskog kolege Vladimira Putina počeo je u 15 časova, dok je portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao danas da se razgovor očekuje između 14 i 16 sati. Svetski mediji pišu o tome da se ovde možda radi o još jednoj Putinovoj igri moći.
Ruski predsednik razgovarao je danas sa poslovnim liderima u Moskvi, ali je ruska državna novinska agencija Tas javila da Putin nije napustio mesto događaja do 14.52 po britanskom vremenu.
Ranije danas, Kremlj je saopštio da je telefonski razgovor između Putina i Trampa trebalo da se održi između 14 i 16 časova.
Poznato je da Putin kasni na sastanke, pa čak i na sopstvene konferencije za štampu, zbog čega ga drugi često čekaju.
Bela kuća je od tada potvrdila da je telefonski poziv počeo u 15 časova.
Prošle nedelje, Trampov izaslanik Stiv Vitkof je navodno stigao u Moskvu oko podneva, ali se nije sastao sa Putinom sve do večeri, nešto što je dopisnik Sky news-a iz Moskve Ajvor Benet nazvao to "klasičnom igrom moći".
Za sada još nema zvaničnih potvrda o tome da li je Putin stvarno ostavio Trampa da ga čeka.
(Telegraf.rs)
Video: Pala nastrešnica u Bezistanu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Pero
Ajde ne lupujte !Ako je rečeno u intervalu između 14 i 16,časova šta tu nije ispoštovani.Nije Putin mogao da napusti već započeti poslovni sastanak,a nije ni kasnio nego tačno u dogovoreno vremenskom okviru!
Podelite komentar
Boske100
Ja navijam za ravnotežu u svijetu i da Rusija izađe što jača iz ovog rata, nego mora malo pripaziti da se ne zaigra sa Trampom. Njegovo raspoloženje se mjenja kao vremenska prognoza.
Podelite komentar
Vodolijax
Pa zbog bezbednosti.......da se proveri da nije na telefonu veštačka inteligencija umesto Trampa.....
Podelite komentar