Podignuta optužnica protiv osumnjičenog za atentata na Fica: Na teret mu se stavlja teroristički napad

M. M.
M. M.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Tužilac slovačkog Glavnog tužilaštva podneo je danas Specijalnom krivičnom sudu optužnicu za teroristički napad protiv Juraja C. koji je prošle godine ispalio nekoliko metaka u slovačkog premijera Roberta Fica, preneo je TASR.

Ako bude proglašen krivim, Juraj C. bi mogao da se suoči sa doživotnim zatvorom.

Optuženi je naneo teške povrede Robertu Ficu 15. maja prošle godine.

On se prvobitno suočio sa optužbama za pokušaj ubistva sa predumišljajem, ali je delo prekvalifikovano u julu 2024. godine u teški teroristički napad.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Građani gađali jajima kuću gradonačelnika u Kočanima

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA