
Brutalna osveta Kim Džong Una za pokušaj bega iz Severne Koreje: "Vezani, izrešetani i ..."
Trojica Severnokorejaca su izrešetana sa po 90 metaka i njihova tela su spaljena tokom brutalne javne egzekucijegde je u publici bilo i dece, a zbog njihovog pokušaja bekstva u Južnu Koreju.
Ova brutalna kazna izvršena je u selu Songjong Ri, a žrtve su bile dvojica braće prezimena Kim i njihov prijatelj Ri, svi u tridesetim godinama. Njihov zločin? Pokušaj bekstva u "demokratski" jug, preneo je Dailymail.
Trojica muškaraca mesecima su planirala bekstvo, štedeći skromna sredstva kako bi kupili mali čamac. Onda su 6. januara, iskoristili gustu maglu kao zaklon i otisnuli se na more, u nadi da će stići do Južne Koreje.
Međutim, kada su ugledali prolazeći brod, pogrešno su pomislili da je u pitanju južnokorejski ribarski čamac. Viknuli su za pomoć ali umesto spasitelja, presrela ih je severnokorejska patrola, koja ih je odmah uhapsila.
Prema rečima očevidaca, trojica muškaraca su izvučena, vezana i mučena do te mere da nisu mogli da stoje. Zbog toga su ih vezali na šest mesta, znatno više nego uobičajena tri (vrat, torzo i noge).
"Obično se osuđenici vezuju na tri mesta, ali ovoga puta su bili toliko iscrpljeni od mučenja da su morali biti dodatno pričvršćeni jer nisu mogli da stoje samostalno“, ispričao je jedan očevidac za Radio Free Asia.
Zvaničnici su tada, pre pogubljenja, povikali: "Izdajnici nacije moraju biti kažnjeni!". Deset strelaca ispalilo je po devet hitaca u svakog osuđenika, po tri u glavu, tri u grudi i tri u noge, ukupno 90 metaka po osobi.
Kao završni čin zastrašivanja, vlasti su potom spalile njihova tela pred užasnutim meštanima.
"Rekli su: 'Nema mesta za sahranu izdajnika na ovoj zemlji!'", navodi očevidac.
Čak su i deca padala u nesvest od šoka i užasa.
Drugi izvor potvrdio je da su javne egzekucije postale način zastrašivanja stanovništva i odvraćanja potencijalnih begunaca.
Nekada je pokušaj bekstva bio kažnjavan zatvorom do 15 godina, ali sada nosi smrt i to javnu, kao upozorenje svima koji pomisle na bekstvo. Od završetka Korejskog rata, više od 34.000 Severnih Koreanaca pokušalo je da pobegne u Južnu Koreju, često koristeći opasne rute kroz Kinu i Jugoistočnu Aziju.
Međutim, sve strože kazne i okrutne metode režima Kim Džong Una pogubljenja pokazuju da severnokorejski režim ne namerava da popusti čak ni pred osnovnim ljudskim pravima svojih građana.
Vlasti u Južnoj koreji ranije su za izvođenje javnih pogubljenja koristile PVO mitraljeze.
(Telegraf.rs)
Video: Ubio se Radiša Ilić, bivši golman Partizana
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.