Devojku hoće da izbace iz Australije zbog ovog snimka: Usijale se mreže, oglasila se i vlada

   
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Američka influenserka Sem Džons, koja je podelila video-snimak kako uzima bebu vombata od svoje majke, mogla bi biti izbačena iz Australije.

Naime, njen pokušaj da bude interesantna i očigledno pridobije lajkove na mrežama, izazvao je gnev među ljudima koji su je jako osudili.

Sem je snimio njen dečko, koji je bio u kolima kada su pored puta primetili bebu vombata i njegovu majku. Zaustavili su automobil i Sem je izašla po vombata kog je dovela do kola. Zabeležen je krupan kadar, nakon čega se Sem vratila i ostavila bebu pored puta.

"Uhvatila sam bebu vombata", rekla je Sem u kameru dok se čuje kako beba vrišti i šišti, očigledno signalizirajući da je u nevolji.

Čovek koji je snima čuje se u pozadini kako priča i kako se smeje: "Vidi majku, juri za bebom", piše Metro. Sem je nakon toga provela još nekoliko trenutaka pred kamerom i onda je pustila životinju.

Snimak je odmah nakon što se digla prevelika buka izbrisan sa društvenih mreža, a povodom njega su oglasile i vlasti.

U procesu je radikalna odluka vlade koja predstavlja oduzimanje australijske vize američkoj državljanki.

Australijski premijer Entoni Albanez je u četvrtak predložio influenserki da sledeći put uzme "krokodila pa da vidi kako će sa njegovom majkom".

Ministar unutrašnjih poslova Toni Berk je rekao da vlada razmatra da Sem deportuje jer je prekršila neka pravila uslovnog boravka i sugerisao da joj možda nikada neće biti dozvoljeno da se vrati u Australiju.

Društvo za zaštitu vombata je saopštilo da je šokirano situacijom koju su videli i da je "pogrešno rukovanje vombatom " bilo očigledno zarad "lajkova na društvenim mrežama".

Sem se na mrežama branila i rekla da životinja nijednog trenutka nije bila ugrožena od nje ili od situacije koju je ona preduzela, ali to pratiocima nije bilo dovoljno da se opravda.

Vombat (Vombatidae) je kratkonoga životinja, mišićni četvoronožac ali i torbar, poreklom iz Australije, dugačak jedan metar, i ima kratak, čupav rep. Oni su prilagodljivi u mnogim staništima, žive u šumama, planinama, i pustarskim delovima jugoistočne Australije, uključujući i Tasmaniju, kao i zaštićeno stanište koje ima 300 hektara, u Nacionalnom parku Eping u centralnom Kvinslendu.

(Telegraf.rs)

Video: Treći dan sabora: Građani mogu da se informišu o pokretu, povoljnim kreditima za mlade

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA