Dve zemlje dele granicu sa Srbijom: Šef ukrajinskih špijuna upozorio i otkrio koje su sledeće mete Rusije?

A. R.
A. R.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 7

Šef ukrajinske glavne obaveštajne službe (HUR), general pukovnik Kirilo Budanov, izjavio je da Rusija ne doživljava sebe kao federaciju nego kao imperiju.

"Imperija kojem naginje sadašnje vodstvo Ruske Federacije napravljen je po uzoru na Sovjetski Savez, ali sa zemljama Varšavskog pakta. Zamislite najgori scenario, a ipak se dogodilo da su se tri zemlje ujedinile u jednu, iako je to gotovo nemoguće", rekao je Budanov, prenosi Kyiv Post.

Prema Budanovu, ako Rusija uspe da stvori imperiju, njene sledeće mete biće Poljska, Češka, Mađarska i Bugarska.

"Sledeća će biti Poljska, to vam sa sigurnošću govorim. I nema potrebe za strahom, samo treba biti svestan. Nakon toga će biti Češka, Mađarska i Bugarska, sve će biti pod kontrolom. Za zemlje bivšeg Varšavskog pakta to je minimum ako se stvara imperija, a onda ko zna što može uslediti, oprostite", dodao je Budanov.

Budanov je istaknuo kako je Rusiji trenutačno potrebna pauza kako bi vratila snagu i riješila svoje pogreške.

"Ruska Federacija shvata da je nerealno brzo postići svoj strateški cilj. Neću reći da Rusija ne uspeva u svemu ili da im sve ide loše. To nije istina. Idu napred, ali taj napredak nije dovoljno veliki. Nedovoljan je za brzo postizanje njihovog strateškog cilja. Stoga im treba pauza", rekao je Budanov.

(Telegraf.rs)

Video: Uporedili smo cene u marketima i začudili se

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • XXXL

    26. februar 2025 | 17:39

    I ovaj kao Zelenski. Čuvajte se Babaroge.

  • mihailovic

    26. februar 2025 | 18:00

    Da se nije raspao SSSR nebi spoljni ali i unutrasnji fasisti rasturili Titovu SFRJ Jugoslaviju

  • Z

    26. februar 2025 | 17:35

    Mislim ,stvarno dokle ćete da prenosite Ukrajinske laži!? Śta je poenta!? Eno ih u Kremlj ušli ,vode se borbe :)

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA