![Ekaterina Belskaya Ekaterina Belskaya](https://xdn.tf.rs/2025/02/11/profimedia-0961765129-670x447.webp)
Putinovog političara i njegovu ženu Nataliju ubila unuka zbog miliona: U njenom stanu nađeni delovi tela
Ruskinja Jekaterina Belskaja (30) uhapšena je zbog sumnje da je u januaru u Samari ubila svog dedu i njegovu suprugu nakon što su se vratili u Rusiju iz Finske.
Viktor Tarhov (77) je bio bivši gradonačelnik Samare, inače "proputinovski" političar. On i njegova žena su nestali u januaru, a onda je otkrivena strašna istina - Viktor i njegova supruga Natalija su upucani i raskomadani, a delovi njihovih tela su prevezeni na nekoliko lokacija.
Istražitelji su neke "fragmente" tela pronašli u stanu njegove unuke Jekaterine, koja je uhapšena zbog dvostrukog ubistva.
![Viktor Tarkhov Viktor Tarkhov](https://xdn.tf.rs/2025/02/11/profimedia-0961765157-460x0.webp)
Prema pisanju medija, par je ubijen početkom januara nakon što su se vratili sa putovanja u Finsku. Snimljeni su kako ulaze u njihov stan, ali iz njega nisu izašli.
Sumnja se da je ubistvo bilo povezano sa svađom oko nasleđa od milion evra. Istražitelji veruju da je Belskaja odgovarala na poruke na njihovim telefonima pre nego što je prijatelj bivšeg gradonačelnika postao sumnjičav i upozorio policiju. Unuka je navodno počela da prodaje imovinu svojih dede i bake, uključujući njihovu Tojotu, ikone i nakit.
"Ruski istražni komitet je otvorio krivični postupak za ubistvo dve osobe (bivšeg gradonačelnika Samare Viktora Tarhova i njegove supruge). Trenutno se unuka bivšeg gradonačelnika proverava da li je umešana u krivično delo", rekla je portparolka ruskog istražnog komiteta.
Tarhov je bio gradonačelnik Samare od 2006. do 2010. godine.
U proteklim godinama živeo je u inostranstvu, i s vremena na vreme dolazio je u Samaru. Nakon poslednjeg dolaska u Rusiju ubijen je i raskomadan.
(Telegraf.rs)
Video: Milutinović: Celokupan rad trajao je 15 dana
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
xy
Ruski crnjaci…
Podelite komentar