Potvrđeno: Robert F. Kenedi Mlađi nominovan za ministra zdravlja SAD, ostao još jedan korak

M. P.
M. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Nominacija Roberta F. Kenedija Mlađeg za Ministra zdravlja u kabinetu Donalda Trampa odobrena je jutros po lokalnom vrmenu u Senatskom odboru za finansije rezultatom 14 prema 13. Sada se glasanje seli na plenarnu sednicu Senata.

Odluka je doneta stranačkom većinom. Postojale su spekulacije da bi republikanski senator Bil Kasidi, koji je lekar i koji je izražavao zabrinutost zbog Kenedijevih stavova o vakcinama, mogao glasati protiv. Međutim, Kasidi je ipak glasao u skladu sa svojim republikanskim kolegama.

U izjavi objavljenoj na mreži X neposredno pre glasanja, Kasidi je naveo da je tokom vikenda imao "veoma intenzivne razgovore" sa Robertom F. Kenedijem Mlađim i potpredsednikom Džej Di Vensom.

"S obzirom na ozbiljne obaveze koje sam dobio od administracije i priliku da ostvarimo napredak u oblastima u kojima se slažemo, kao što su zdrava ishrana i proamerička agenda, glasaću za", rekao je Kasidi.

(Telegraf.rs)

Video: Srbin tražio da mu smanje platu na minimalac

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA