Ajkula napala i usmrtila tinejdžerku (17), plivala je na omiljenom mestu: Horor u Australiji

A. P.
A. P.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Ajkula je danas napala i usmrtila 17-godišnju devojku kod australijskog ostrva Bribi, saopštili su zvaničnici.

Lekarske ekipe hitno su prebacile devojku u bolnicu u Kvinslendu nakon što je pretrpela teške povrede gorneg dela tela, ali je ona podlegla zadobijenim ranama, saopštio je zvaničnik lokalne policije, prenosi CBS njuz.

Ajkula je napala devojku dok je plivala nedaleko od mesta omiljenog kod surfera, oko 30 milja severno od grada Brizbejna. Ovo je treći smrtonosni napad ajkule u Australiji za manje od pet nedelja.

U Južnoj Australiji je u protekle dve godine registrovan porast broja napada ajkula, pri čemu je u 2023. zabeleženo pet takvih slučajeva od kojih su tri bila sa smrtnim ishodom.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Povređeno dvoje, na terenu vatrogasci: Direktan sudar kod kule Nebojša

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA