Otac male misice ubijene na brutalan način primio pismo sa jezivim sadržajem: "Znam ko je ubio tvoju ćerku"

A. M.
A. M.    
Čitanje: oko 3 min.
  • 0

Nakon eksplozivnog dokumentarca na Netfliksu o decenijama starom slučaju ubistva male misice Džonbenet Remzi, otac devojčice Džon dobio je pismo od žene koja tvrdi da je njen bivši muž ubica njegove ćerke.

Džon Remzi je rekao da je odmah pratio taj trag, ali da još uvek nije dobio odgovor od misterioznog pošiljaoca.

"Na osnovu svog ovog publiciteta, nedavno sam dobio pismo od jedne dame u kojem je pisalo: "Moj bivši muž je ubica, a ja sam ovo držala u sebi koliko sam mogla - molim vas, pozovite me"", ispričao je Remzi sadržaj pisma koje je dobio u utorak, devet dana pre 28. godišnjice ubistva.

Rekao je da su je odmah pozvali, ali da nije odgovorila na poziv.

"Za sada ne znam više ništa, sve smo ispričali privatnom detektivu", dodao je on.

JonBenet Ramsey PLANET PHOTOS / Planet / Profimedia

Šestogodišnja Džonbenet, mala misica čije su fotografije sa takmičenja lepote odmah postale prepoznatljive širom sveta, pronađena je mrtva u podrumu kuće u Bolderu u Koloradu. Bila je brutalno pretučena i seksualno napadnuta.

Njena majka Petsi Remzi je tog jutra pozvala policiju da prijavi da je njena ćerka nestala, ali i da je pronašla poruku za otkupninu. Policija je brzo stigla na lice mesta, ali telo devojčice pronađeno je satima kasnije tokom potrage koju je predvodio otac Džon.

Sumnja se brzo fokusirala na porodicu, koja je ubrzo uspostavila zategnute odnose sa policijom u Bolderu.

Dokumentarac Netfliksa "Cold Case: Who Killed JonBenet Ramsey", objavljen prošlog meseca, govori o tome kako su dezinformacije o slučaju široko rasprostranjene od strane organa za sprovođenje zakona i medija.

Džon Remzi je godinama zahtevao odgovore od policije Boldera, i tražio da se iskoristi napredna DNK tehnika i genealoška baza podataka.

Ohrabrili su ga uspesi u drugim hladnim slučajevima, koji su rešeni godinama kasnije.

Džon, njegova pokojna supruga Petsi - koja je umrla 2006. u 49. godini - i njihov sin Berk, koji je imao devet godina i bio je kod kuće u vreme ubistva, u velikoj meri su osuđeni na sudu javnog mnjenja, uprkos tome što ih je tužilaštvo oslobodilo i izvinilo im se 2008. godine.

Remzi je rekao za Daily mail da je bilo kakva nada u nov trag dobrodošla nakon skoro 30 godina borbe sa dezinformacijama i pokušajima da dokaže nevinost porodice.

JonBenet Ramsey XPUSJP / Backgrid UK / Profimedia

Uprkos mogućnosti novog osumnjičenog nakon pisma bivše supruge, Remzi je rekao da ostaje skeptičan, a njegove nade su se raspršile u prošlosti.

Jedan od potencijalnih osmnjičenih bio je Majkl Helgot, koji je posedovao par čizama koje su donekle odgovarale otisku pronađenom na mestu događaja. Helgota je prvo pregledala policija, ali je izvršio samoubistvo 1997. godine, a istražitelji su onda krenuli da traže na drugom mestu.

Oli Grej, privatni istražitelj kojeg su angažovali Džon i Peti, verovao je da Helgotova porodica verovatno poseduje snimljeno priznanje zločina.

Godine 2006, Džon Mark Kar, koga je takođe poznavao Aleksis Rajh, priznao je ubistvo, rekavši da je bio sa devojčicom kada je ona umrla i da je "njena smrt bila nesrećan slučaj". Ali tvrdnja je opovrgnuta kada je Karova porodica rekla da su bili sa njim tokom Božića 1996. godine. Njegov DNK se takođe nije poklapao sa onim što je pronađeno na devojčicinoj odeći.

Još jedan potencijalni osumnjičeni bio je čovek koji je radio kao Deda Mraz, Bil Mekrejnolds, a neposredno pre zločina je bio u poseti domu Remzija. Njegova ćerka je takođe bila oteta decenijama ranije, međutim, on nikada nije zvanično smatran osumnjičenim.

Džonbenet Remzi. JonBenét Patricia Ramsey Foto: DH Studio / Zuma Press / Profimedia

U dokumentarcu se takođe ističe još jedan bivši osumnjičeni, Geri Hauard Oliv, koji je imenovan kao osoba od interesa u istrazi 48 sati. Nikada nije priznao zločin, ali je proveo osam godina u zatvoru zbog optužbi za dečju pornografiju i imao je fotografiju devojčice sa sobom kada je uhapšen 2000. godine.

Nakon ubistva njihove ćerke, bivši par je angažovao advokate, navodeći da su se osećali kao "pod lupom policije i medija". Velika porota je 1999. godine odlučila da su Džon i Petsi "nezakonito, svesno, nepromišljeno i zločinački dozvolili da dete bude neopravdano stavljeno u situaciju koja predstavlja pretnju od povrede života ili zdravlja deteta", ali je tužilac odbio je da nastavi tužbu protiv devojčicinih roditelja, navodeći nedostatak dokaza.

Dokumentarac je premijerno prikazan na Netflix-u, ima tri dela u kojem su analizirani navodni pogrešni koraci u cilju rešavanja devojčicinog nestanka, a kasnije i ubistva.

(Telegraf.rs)

Video: Rodila mu se ćerka na krsnu Slavu Svetog Nikolu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA