![Sneg snežna oluja Seul Južna Koreja Sneg snežna oluja Seul Južna Koreja](https://xdn.tf.rs/2024/11/27/tan2024-11-27093714983-670x447.jpg)
Najgora snežna oluja za pola veka, palo 20 cm snega, avioni prizemljeni: Nesvakidašnja slika zavejanog Seula
Najjača novembarska snežna oluja koja je pogodila glavni grad Južne Koreje u više od pola veka prekrila je prestonicu u sredu, prizemljila stotine aviona i omela prigradski saobraćaj.
Južnokorejska meteorološka agencija saopštila je da je u severnim oblastima Seula i obližnjim oblastima palo 20 centimetara snega. Agencija je saopštila da je to bila najveća snežna oluja koju je Seul doživeo u poslednje 52 godine. Oluja 28. novembra 1972. donela je 12 centimetara prestonici.
Južnokorejska novinska agencija Yonhap saopštila je da je jedna osoba poginula, a četiri su povređene u nesreći sa pet vozila u istočnom gradu Hongčeonu.
Najmanje 220 letova je otkazano ili odloženo na aerodromima širom zemlje, dok su vlasti naredile da oko 90 trajekata ostane u luci. Takođe su zatvorili stotine pešačkih staza.
Zaleđeni uslovi na putu usporili su jutarnje putovanje u Seulu, dok su radnici hitne pomoći širom zemlje reagovali na srušena stabla, znakove i druge bezbednosne rizike.
Meteorološka agencija je saopštila da će se sneg nastaviti da pada u većem delu zemlje do četvrtka u podne.
(Telegraf.rs)
Video: Novosađanka menjala grad za prostranstva Durmitora, sa konjem Bambijem krstari nestvarnim predelima
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.