Lepa Tanja (18) nestala pre 30 godina, istraga opet pokrenuta: DNK trag vodi do poznatog serijskog ubice?

A. R.
A. R.    
Čitanje: oko 2 min.
  • 2

Mark Dutru (67) je ime koje odjekuje u glavama stanovnika Belgije zbog gnusnih zločina za koje je osuđen, a sada mu se na teret potencijalno stavlja i nestanak mlade studentkinje Tanje Groen kojoj se izgubio trag još davne 1993. godine.

Mlada Holanđanka (18) nestala je u noći između 31. avgusta i 1. septembra 1993. godine nakon studentske zabave u Mastrihtu kada je biciklom krenula u Fronsveld.

Fronsveld je inače udaljen samo deset kilometara od zabave na kojoj je bila, ali devojka nikada na odredište nije stigla.

U stanu osuđenog ubice pronađeni su DNK uzorci još 2022. godine koji tek treba da se uporede sa Tanjinim genetskim materijalom, prenosi Bild.

Tanja Groen Foto: Privatna arhiva

Holandija je još pre dve godine, kada su uzorci pronađeni, poslala Belgiji zahtev za pravnu pomoć koji je tek sad odobren.

Veza između ubice Marka i nestanka Tanje već je bila ispitana 1997. godine kada su istražitelji pretražili veliki broj igračaka i odeće, čak 4.500, u Dutruovoj kući.

Roditelji Tanje su na poziv inspektora izašli i pregledali dokazni materijal ali nije bilo ničega što bi Marka povezalo sa nestankom mlade devojke.

"Videćemo kakve istrage su još moguće, za ovo će biti potrebno vreme. Ne možemo da kažemo koliko će trajati", rekla je portparolka javnog tužilaštva u Mastrihtu koja je ujedno i potvrdila novu istragu.

Mark Dutru Foto: - / AFP / Profimedia

Ona nije želela da komentariše zašto DNK uzorci još uvek nisu analizirani.

Serjski ubica Mark Dutru je u tamnici ispod svoje kuće držao zatočene žrtve koje je mučio i zlostavljao. Melisa Ruso i Džuli Ležen, obe osmogodišnje devojčice, umrle su od gladi dok je Mark služio tromesečnu kaznu zbog krađe automobila. Takođe, Ifje Lamberks (19) i En Maršal (17) okrutno su ubijene u jednom od njegovih zlostavljanja.

On je prvi put osuđen na 13 godina zatvora 1989. godine zbog otmice i silovanja devojčica, ali je pušten posle tri godine zbog lepog ponašanja.

Godine 2004. je osuđen na doživotni zatvor zbog četiri ubistva, a njegov zahtev za prevremeno puštanje je odbijen.

(Telegraf.rs)

Video: Ovo je kuća u kojoj je uhapšen Alija Balijagić

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • max

    29. april 2024 | 17:53

    Pa ovi su gori od nas milion puta, covek dobije samo 13 godina zatvora za otmicu i silovanje maloletnica i jos ga puste posle 3 godine zbog "dobrog vladanja". Ovo se stvarno kosi sa zdravim razumom.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA