Američki tužilac o procesuiranju ekoloških zločina: Resursi postoje, stvari mogu da se promene
Džim Osterli, jedan od najpriznatijih stručnjaka za krivično, građansko i administrativno sprovođenje saveznih i državnih zakona o zaštiti životne sredine u SAD ove nedelje boravi u Srbiji kako bi studentima, organima za sprovođenje zakona, tužiocima, sudijama i nevladinim organizacijama u našoj zemlji preneo svoje višedecenijsko iskustvo u ovoj oblasti
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Слађана Точиловац Шаљић
И још нешто. Хвала специјалном тужиоцу Џеку Смиту јер је послао свог колегу за питања злочина против природе да помогне и Влади Србије и организацијама које се баве питањима заштите животне средине. Понављам, Србија има свест о хитности деловања у очувању природе и животних ресурса. Драго ми је што је то препознато.
Слађана Точиловац Шаљић
Браво! Србија има и жељу и потенцијала да прихвати савете и сугестије засноване на дугогодишњем искуству других у процесуирању еколошких злочина. Свако мора да пружи свој допринос, како бисмо се прилагодили новонасталим околностима када су климатске промјене у питању. Иначе наша деца и унуци неће имати ни чашу воде да попију. Ово није идеолошко питање, већ ствар здравог разума. Јер ако човек не предузме конкретне кораке у заштити природе и животних ресурса, ко ће друго то да уради. То је питање доброг домаћинства. А спровођење казнене политике према онима који врше злочине против природе је основ свега. Сјајно је што је тужилац из Вашингтона са вишедеценијским искуством у тој области посветио пажњу Србији и поделио своја знања. Мене једино уз емирава што су дан након Самита о клими у Дубаију поново почели ратни бубњеви да се чују гласније од еха потписаних споразума и договора. Јер целокупна машинерија рата напаја се фосилним горивима. Уз жртве међу цивилима које су неизбежне и милиони кубних метара загађујућих и канцерогених честица који се емитују у атмосферу , воду и земљиште услед експлозија. И онда се запитам ко је овде луд. Где је нестао здрав разум. А ми смо ти који дугују младом нараштају здравију животну средину. Одрживи развој. Нормалну будућност.
ZNANJE
Obrazovan covek zna sve vrste kriminala. Oruzje,droga, ekoloski kriminal. Covek svoje sposobnosti treba da odmah ukljuci u funkciju pocev od SAD.