Kako je pljačka banke u Švedskoj pre 50 godina promenila svet: Ovako je nastao termin "Stokholmski sindrom"
Bejerot, poznati psihijatar, zaslužan je za skovanje naziva "Stokholmski sindrom". On je iskoristio ovo ime kako bi opisao fenomen zatočenika koji razvijaju emocionalne veze sa svojim zarobljenicima
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
lala
"Stokholmski sindrom" je nastao u masti filmadzija, jer kao dijagnoza ili pojava u psihologiji ne postoji. Takvo stanje povezanosti otmicara i zrtava bi bilo skoro nemoguce dokazati, jer interakcija nastaje u veoma strasnim okolnostima koje ne omogucavaju iznalazenje uzroka ili uzrocno-posledicnih veza.
Dr
Mislim da su građani Srbije oboleli od Štokholmskog sindroma...
Viki
Zar su postojali mobilni telefoni pre pedeset godina? Naravno da nisu tako da neke stvari mi ovde nisu bile jasne.