Sofija našla telo sina (2) u kadi: Verovatno ni obdukcija neće otkriti uzrok smrti, sumnjaju na ovu bolest
Policija iz Zapadnog Jorkšira pokrenula je sitragu nakon što je majka u kadi pronašla telo svog dvogodišnjeg sina u kadi.
Sofija Skot pronašla je dečakovo telo kako pluta u kadi.Ona je odmah pozvala Hitnu pomoć i dečak je odmah prevezen u bolnicu.
Lekari na žalost nisu uspeli da spasu dečaka i on je ubrzo po dolasku u bolnicu proglašen mrtvim.
Dečak je Sofijino najmađe dete i sem njega ona ima još tri sina i ćerku.
Šokirane komšije još uvek ne mogu da veruju šta se dogodilo. Oni su počeli da ostavljaju cveće i sveće ispred njihove kuće, kako bi odali počast preminulom dečaku.
Komšije su u izjavi za medije ispričale da je ova porodica ranije imala probleme i da su ih posećivali socijalni radnici, piše Daily Mail.
U međuvremenu se oglasila i policija Zapadnog Jorkšira.
"Istraga je još uvek u toku. U ovom trenutku veruje se da je uzrok smrti sindrom iznenadna smrt odojčeta. Molimo sve da poštuju tugu i privatnost porodice u ovakvom trenutku", saopšteno je.
Šta je sindrom iznenadne smrti odojčeta?
Sindrom iznenadne smrti, koji se javlja i kod odojčadi, i kod dece starije od 12 meseci, još je nepoznanica za modernu medicinu. Kada dete umre od ovoga, kompletna autopsija, pretrage mesta smrti i analiza istorije bolesti lekarima obično ne pruže nikakvo objašnjenje gubitka mališana, koji je pre nego što je umro bio potpuno zdrav.
Prema statistici na 100.000 živorođene dece od iznenadne smrti premine 38,7 (podaci centra za kontrolu bolesti CDC).
Smatra se da je iznenadna smrt uslovljena postojanjem više faktora. U svetu trenutno postoji veliki broj istraživanja uzroka iznenadne smrti, jer i pored svih raspoloživih dijagnostičkih mogućnosti i obdukcionih nalaza, uzrok veoma često ostane nerazjašnjen.
Kada govorimo o uzrocima iznenadne smrti odojčeta ispitivanja idu u pravcu: respiratornih poremećaja po tipu centralnog hipoventilacionog poremećaja, poremećaja centralnog nervnog sistema i centra za kontrolu budnog stanja tj. spavanja, ugušenja (najčešće kao posledica regurgitacije želudačnog sadržaja i aspiriranja u disajne puteve), poremećaje srčanog ritma a najčešće poremećaja longQT, itd.
Kod starije dece u obzir dolaze i retke metaboličke bolesti, kardiomiopatije, poremećaji srčanog ritma.
(Telegraf.rs)
Video: Gužve na hrvatsko-srpskoj granici: Kilometarske kolone
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Jole
Odakle dete ode dve godine samo u kadi?
Podelite komentar
Ezra
Punoj vode, koliko sam razumeo
Podelite komentar