Prve Ivanove reči nakon izlaska iz grčke bolnice: "U vodi nisam proveo 18 sati, već više"

   ≫ 
  • 1

Ivan (30) iz Severne Makedonije, koji je spasen iz mora kod Halkidikija, otpušten je iz grčke bolnice u kojoj se nalazio od nedelje.

Mladić se u bolnici oporavljao od strašne avanture kroz koju je prošao, ali su doktori rekli da je u odličnom stanju i da može da se vrati kući.

Prema pisanju Prototheme, mladića su do pre nekoliko sati lečili od teške dehidracije.

- Želim da zahvalim ljudima koji su učestvovali u mom spasavanju. Posebno hvala posadi helikoptera i ljudima na brodovima koji su me pokupili - rekao je mladić po izlasku iz bolnice.

On je istakao da u vodi nije bio 18 sati, koliko se u početku pretpostavljalo, već ukupno više od 20 sati.

Da podsetimo, trojica prijatelja iz Severne Makedonije nestala su u subotu tokom posete plaži u Posidi u Grčkoj, kada ih je odvukla jaka struja.

Vasil je pronađen posle nekoliko sati, Ivan sutradan, dok potraga za trećim mladićem Martinom traje već četiri dana.

Vasil i Ivan su rekli da se mole za svog druga i da se nadaju da je dobro.

Ivan je preživeo 20 sati u moru zahvaljujući polunaduvanoj, kožnoj lopti koju je slučajno pronašao u vodi.

Ispostavilo se da su loptu izgubila deca na plaži pre 10 dana, a ona je putovala morem sve dok nije došla do Ivana i omogućila mu da preživi.

Video: Da li biste se usudili da plivate sa ajkulama i ražama? Jovana je dovoljno hrabra da se oproba u oba

(Telegraf.rs)

Video: Ciklon nad Jadranom

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • DDF

    12. jul 2022 | 16:38

    Bog ti je dao novu sansu u zivotu,budi pametan i iskoristi je daleko pametnije nego dosada

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA