SZO: Britanski soj korone proširio se u 70 zemalja, južnoafrički u 31, a brazilski u osam
≫
![Francuska Marsej, kovid bolnica korona virus Francuska Marsej, kovid bolnica korona virus](https://xdn.tf.rs/2020/11/17/tan2020-11-17645058613-460x0.jpg)
Nova, zaraznija varijanta kovida-19 koja je prvo otkrivena u Velikoj Britaniji, proširila se u 70 zemalja, 10 više nego pre nedelju dana, saopštila je Svetska zdravstvena organizacija (SZO).
U najnovijem epidemiološkom izveštaju, ta agencija Ujedinjenih nacija navodi i da se varijanta korona virusa otkrivena u Južnoj Africi tokom prošle nedelje proširila u još osam zemlja i da je sada prisutna u 31 zemlji, prenose svetski mediji.
Dodaje se da se varijanta detektovana u Brazilu proširila u osam zemalja.
Video: Nauka ništa nije dokazala sem bržeg širenja, jedini način da zaustavimo pandemiju je vakcina
(Telegraf.rs)
Video: Vučić: Referendum i izbore nudim, ali nasiljem ništa nećete dobiti
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Cava
Ko ziv ko mrtav,ukratko,najbolje tako!
Podelite komentar
Mrcke
Sad ce svaka zemlja da ima soj....sta se izmislja da bi se vakcinisali ljudi.
Podelite komentar