≫ 

"Loš znak, cenzura, problematično": Kako su političari reagovali na Tviterovu zabranu Trampa

 ≫ 

Saveznici i kritičari američkog predsednika osudili su potez Tvitera da mu zabrani pristup platformi, pozivajući se na slobodu govora

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Odgovor na komentar korisnika slađa
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • slađa

    12. januar 2021 | 13:42

    Društvene mreže ne mogu da preuzimaju ulogu inkvizicije. Zabrane ovog tipa jesu injvizitorske ili nacističke. Ne mora neko da se slaže sa Trampom, ali ovim potezom se nipodaštavaju glasovi miliona Amerikanaca koji ga podržavaju. Nipodaštava se ili onemogućava drugačije mišljenje. To će se kao bumerang vratiti onima joji se samoregulišu, pritom uzurpirajući javno dobro. A društvene mreže jesu javno dobro koje potpuno nezakonito eksploatišu i na tome profitiraju privatne kompanije. Licemerno je što je gerzama odgovaralo kada Tramp jednim tvitom relaksira situaciju na tržištima. Osim toga, američki zakon o informisanju ima državnu propagandu kao legitimnu odredbu, što više podseća na Ždanovizam, a ne na demokratiju.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA