Azerbejdžan uzvratio snimkom: Brutalno uništavaju jermenske trupe u Nagorno-Karabahu
Jermenske vlasti uvele su vanredno stanje u zemlji i objavile opštu mobilizaciju
Ministarstvo odbrane Azerbejdžana objavilo je snimak na kojem se navodno vidi napad na jermensku vojnu tehniku, piše Sputnik.
- U kontraofanzivi jedinica azerbejdžanske vojske na različitim pravcima fronta uništen je veliki broj žive sile i vojne tehnike jermenskih trupa - navodi se u opisu video zapisa.
Rano ujutru 27. septembra Azerbejdžan je započeo intenzivno granatiranje naselja u Karabahu, uključujući i glavni grad Stepanakert, prelazeći u ofanzivu duž cele linije. U napadima ima žrtava među civilnim stanovništvom. Parlament Azerbejdžana proglasio je danas ratno stanje i policijski čas u nekoliko regiona nakon oružanog sukoba sa Jermenijom oko Nagorno-Karabaha, prenosi agencija Rojters.
Predsednik Azerbejdžana Ilham Alijev rekao je da ima poginulih i ranjenih među civilnim stanovništvom i među vojnicima, nakon što su jermenske snage otvorile vatru duž linije razdvajanja.
Ministarstvo odbrane Jermenije objavilo je prethodno snimak na kom je zabeleženo kako jermenske oružane snage napadaju azerbejdžanske trupe u području regiona Nagorno-Karabah
Baku i Jerevan se međusobno optužuju za pogoršavanje situacije. Azerbejdžansko Ministarstvo odbrane tvrdi da je jermenska strana otvorila vatru, a azerbejdžanske snage pokrenule su kontraofanzivnu operaciju. Jermenska vojska saopštila je da je Karabah bio podvrgnut vazdušnim i raketnim napadima iz Azerbejdžana.
Jermenske vlasti uvele su vanredno stanje u zemlji i objavile opštu mobilizaciju. Ministarstvo spoljnih poslova Rusije pozvalo je Baku i Jerevan da odmah prekinu vatru i započnu pregovore.
Sukob u Nagorno-Karabahu započeo je u februaru 1988. godine, kada je ova autonomna oblast objavila otcepljenje od Azerbejdžanske SSR. Posle oružanog sukoba 1992-1994, Baku je izgubio kontrolu nad Nagorno-Karabahom i sedam susednih regiona.
Od 1992. godine vode se pregovori o mirnom rešavanju sukoba u okviru Minske grupe OEBS-a, na čijem su čelu tri kopredsjedavajuća - Rusija, SAD i Francuska.
Azerbejdžan insistira na očuvanju svog teritorijalnog integriteta, a Jermenija štiti interese nepriznate republike, s obzirom da Nagorno-Karabah nije strana u pregovorima.
(Telegraf.rs)
Video: Vučić: Rekonstrukcija Vlade od marta do juna, sa nekima da se pozdravimo
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ripanje
Sad da vidiš kada krenu horde migranata prema Evropi ....
Podelite komentar
Igor
Ovo je scenario kao Nas. Samo se ceka da krenemo nazad na Nase Kosovo!!!
Podelite komentar
Cro666
Treba se suprostaviti muslimanima i Erdoganu. A ne TRAŽIT neko prijateljstvo. Turci su vas držali 500 god... to ste zaboravili...palili i klali. E vi srbi ste čudan narod. Živjela Armenija i kršćanstvo💪💪💪
Podelite komentar