
Žena, za kojom se tragalo u Italiji zbog pokušaja da regrutuje ljude da se pridruže takozvanoj Islamskoj državi, uhapšena je danas u Tirani, saopštila je albanska policija za borbu protiv terorizma.
Kako navodi policija, Lubjana Ðečaj (43) biće izručena Italiji, gde ju je sud u Milanu osudio na tri godine zatvora zbog povezanosti sa terorističkim grupama.

Ona je odvedena u pritvor u Tirani, prenosi AP.
Lokalni mediji prenose da je Ðečaj, koja je majka troje dece, pomagala da se organizuju venčanja ljudi u Albaniji i Italiji i onda ih slala u Siriju, preko Turske, kako bi se pridružili takozvanoj Islamskoj državi.
Sumnja se da je ona bila deo terorističke ćelije otkrivene 2014. godine u Italiji nakon što je sklopljen brak između jedne Italijanke i jednog Albanca.
Tada je u Italiji uhapšeno deset osoba.
Albanske vlasti tvrde da se u protklih četiri ili pet godina nijedan Albanac nije pridružio ekstremističkim grupama u Siriji ili Iraku.
(Telegraf.rs)
Video: Pojačane mere obezbeđenja, čuju se zvižduci: Počela sednica Skupštine Beograd
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Гаргамел
Нису се придружили пар година јер их РФ пржи као текутове 🙂
Podelite komentar