"Sve sam sa Putinom dogovorio": Lukašenko stavio vojsku u stanje borbene gotovosti, najavio sankcije

Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko naredio je danas da polovina vojske te države uđe u stanje borbene gotovosti, kao odgovor na ono što smatra pretnjom sa Zapada, javila je agencija Belta.
- Nato je započeo vežbe neposredno uz našu granicu. Šta drugo da radim - rekao je Lukašenko.
On je kazao da stavljanje polovine vojske u režim borbene gotovosti "nije jeftino", prenosi Rojters.
Lukašenko je rekao i da se sa ruskim kolegom Vladimirom Putinom dogovorio da dve zemlje ujedinje trupe u slučaju pretnje sa Zapada.

Dodao je, međutim, da nijedan ruski vojnik još nije prešao granicu i ušao u Belorusiju.
Predsednik Belorusije najavio i sankcije: Da vidim kako će živeti s tim
Lukašenko je zapretio danas i recipročnim merama kao odgovor na uvođenje sankcija protiv te zemlje zbog rezultata predsedničkih izbora koje ne priznaje opozicija, ali ni EU i SAD.
- Dao sam instrukcije vladi da podnese predlog da se svi trgovinski tokovi iz luka u Litvaniji usmere na druge. Da vidimo kako će živeti s tim - rekao je Lukašenko, a prenela agencija Belta.

Ministri inostranih poslova zemalja članica EU odlučili su da se uvedu sankcije dvadesetorici visokih beloruskih funkcionera koji su osumnjičeni za izborne prevare i policijsku represiju nad učesnicima građanskih protesta u Belorusiji.
Na ovoj listi će se, po svemu sudeći, u dogledno vreme naći i ime predsednika Belorusije Aleksandra Luikašenka, saopšteno je jutros nakon ministarskog sastanka u Berlinu, prenosi AP.
Video: Belorusija, zemlja čuda: Nema siromašnih ali nema ni demokratije
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Vučić u obilasku fabrike Andrejić d.o.o u Prokuplju
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
petko
Dolaze u Belorusiju Putinovi specijalci da brane Lukasenka od Beloruskig naroda.Pa nije ni cudo sto je komunizam svugde propao
Podelite komentar
Aleksa
Još Milo da padne u nedelju, pa bi bilo dva diktatora u istom mesecu padoše.
Podelite komentar
Aca
Ziveo Lukasenko a ovi zutaci koji misle da mogu da vladaju ako iz Nato podrzava i ako su manjina kao i Milo onda se grdo varaju vise nisu 2000 kad narod ne zna ko pravi revolucije i zbog cega nije glup narod a kao drugo hvala bogu ojacale su Kina Rusija i ostale zemlje dobra!!!!
Podelite komentar